fbpx

Author Archives: admin

29 Oct
0

Basha: Për fermerët do ketë vetëm një taksë , atë mbi tokën, naftë pa akcizë, ulja e çmimit për të gjitha imputet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me fermerët e Petovës në Fier, në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët!”. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e fermerëve që lidhen me çmimin e lartë të plehrave kimikë, mungesën ...

Me Shume
29 Oct
0

Të bësh biznes në Shqipëri, ndërto vilë për Edi Ramën

Ndërtuesit të vilave të Edi Ramës në Dardhë dhe në Durrës, Agron Papulit, po i ecën mirë biznesi, dhe investimi që ka bërë për luksin e Edi Ramës, po i kthehet sot disafish. Para se të marrte Jaguarët me xhama ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha: Do të ulim çmimin e energjisë duke ulur 15 përqind TVSH-në për biznesin dhe 19 përqind TVSH-në për të gjithë konsumatorët. Falim pa kushte të gjitha kamatëvonesat

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë dhe qytetarë të Fierit në kuadër të turit “Fjalën e kanë qytetarët”. Ndonëse takimi ishte planifikuar me tregtarët dhjetëra qytetarë e kanë ndalur zotin Basha për t’i shprehur shqetësimet nga ...

Me Shume
28 Oct
0

Banka Botërore: Ekonomia në rënie të lirë, janë përkeqësuar të gjithë treguesit

Edi Rama shpenzoi kot dhjetra mijëra euro nga taksat e shqiptarëve, në luksin e shfrenuar të hoteleve më luksoze të Hong-Kongut, pasi thirrja e tij ndaj biznesit kinez për të investuar në Shqipëri u hodh ne kosh te plehrave nga ...

Me Shume
28 Oct
0

Kush denoncon aferat e Tahirit kërcënohet me jetë, kush zbaton vendimet e gjykatave kundër Tahirit arrestohet

Nëse denoncon lidhjet e Saimir Tahirit me krimin dhe dëshmon publikisht me fakte e me prova, të kërcënohet jeta dhe duhet të kërkosh azil në vende të sigurta. Kështu ka ndodhur me oficerin Zagani, falë të cilit akuzat ndaj Tahirit ...

Me Shume
27 Oct
0

Hekurudha Leskaj, koncesioni e bën mandatin e nënkryetares së Kuvendit të pavlefshëm

Bashkë me naftën e me mallrat e tjera, dhe me pasagjerët për 25 vite me radhë, hekurudha Ballsh-Fier-Vlorë do të marrë me vete edhe mandatin e deputetes Valentina Leskaj, nënkryetare e Kuvendit. Ekskluziviteti që Edi Rama i dha djalit të ...

Me Shume
27 Oct
0

Skandali i hemodializës, Edi Rama i dha 86 milionë dollarë firmës fantazëm

Skandalet dhe shkalla e paimagjinueshme e korrupsionit në shëndetësi, me koncesionet e tenderat e Rama-Beqës thellohen çdo ditë. Me urdhër të Edi Ramës koncesioni 10 vjeçar i hemodializes, me vlere 8,6 milionë dollarë në vit, i është dhënë një kompanie ...

Me Shume
27 Oct
0

Klientelizmi i Ramës, prish ambjentet sportive, lejon ndërtim skandaloz në bregdetin e Golemit

Klientelizmi dhe dy standardet, shoqëruar me dhunë e arbitraritet janë e vetmja formë për këtë qeveri që po numëron ditët e fundit. “Ligji i Maliqit” për të pamundurit dhe privilegji e hatri për miqtë janë shfaqur së fundmi në formën ...

Me Shume
27 Oct
0

Klientelizmi i Ramës, prish ambjentet sportive, lejon ndërtim skandaloz në bregdetin e Golemit

Klientelizmi dhe dy standardet, shoqëruar me dhunë e arbitraritet janë e vetmja formë për këtë qeveri që po numëron ditët e fundit. “Ligji i Maliqit” për të pamundurit dhe privilegji e hatri për miqtë janë shfaqur së fundmi në formën ...

Me Shume
26 Oct
0

Rama genjen për luksin e makinave, i dha ndërtuesit të tij pagesën e 41 mijë të papunëve

Thellohet skandali me luksin qeveritar. Revolta e menjehershme e  qytetarëve pas vendimit të Edi Ramës, për t’i shtuar rehatisë së tij dhe të ministrave edhe nga një Jaguar të tipit të fundit me paratë e shqiptarëve, e nxiti qeverinë që ...

Me Shume