fbpx

Author Archives: admin

03 Nov
0

Deklaratë e Partisë Demokratike për lejet e ndërtimit dhe censurimin që i bëri dje tv Klan

Partia Demokratike shpreh keqardhjen e saj të thellë për keqinformimin që redaksia e lajmeve të Televizionit Klan i bëri dje publikut në lidhje me lejet e ndërtimit të dhëna nga Edi Rama si dhe për aktin e shëmtuar të censurimit ...

Me Shume
02 Nov
0

Reagim i Partisë Demokratike

Edi Rama  gënjen. Letra të cilën i referohet nuk është asgjë tjetër vetëm kalimi i kërkesave të bëra nga Shoqata e Ndërtuesve për leje zhvillimore Ministrisë së Zhvillimit Urban. Kjo pasi me datë 22.08.2014 Edi Rama bllokon miratimin e PDV ...

Me Shume
02 Nov
0

Komisioni i veprimtarive prodhuese, deputetët e PD kërkojnë llogari për skandalin e koncesionit të Spitallës

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese deklaruan sot se qeveria nuk po bën asnjë reformë për lehtësimin e mëtejshëm të dhënies së lejeve apo licensave, madje situata sipas tyre është përkeqësuar ku ministrite e linjës kapërcejnë afatet ...

Me Shume
02 Nov
0

Edi Rama kopjon si një nxënës i keq opozitën, por nuk kalohet klasa me kopje

Pasi u  lëshoi rrufetë e arrogancës dhe injorancës, pasi ua ka nxirrë  jetën të gjithëve dhe pasi ua ka mbyllur qepenat mijëra prej bizneseve, kryeministri i rrëzuar nga  gremina  e ekonomisë  dhe  mali i skandaleve të korrupsionit me tenderat publikë,  ...

Me Shume
02 Nov
0

PD me Komisionin e Venecias, shpreh shqetësimin për draftin e qeverisë, synon kapjen e drejtësisë

Bëmë një takim shumë të rëndësishëm me reporterët e Komisionit të Venecias së bashku me kolegët e mi anëtarë të Komisionit Ad-Hoc të reformës në drejtësi dhe me grupin e ekspertëve të nivelit të lartë të prezantuar nga PD lidhur ...

Me Shume
02 Nov
0

KLSH konfirmon vjedhjet e Edi Ramës, paratë e buxhetit për klientët e tij

Kontrolli i Lartë i Shtetit sot konfirmoi zyrtarisht zullumet e Qeverise të denoncuar vazhdimisht nga Partia Demokratike. Sipas raportit të tij, gjatë vitit 2014, Edi Rama dhe Ilir Meta u kanë vjedhur shqiptarëve 109 miliardë lekë ose 777 milionë Euro. ...

Me Shume
02 Nov
0

Rama gënjen, lejet janë me firmën dhe vullnetin e tij

Edi Rama gënjeu dje shqiptarët duke dashur t’i ikë përgjegjësisë për lejet e ndërtimit që ka dhënë me firmën e tij. Lulzim Basha nuk ka dhënë asnjë prej këtyre lejeve të ndërtimit. Bashkia e Tiranës nën drejtimin e Lulzim Bashës ...

Me Shume
02 Nov
0

Kongresi i grave të PPE: Shqiptarët, azilkërkues për ti shpëtuar mjerimit të shkaktuar nga qeveria.

Albana Vokshi, Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, denoncoi në Kongresin e Forumit të Gruas së Partive Popullore Europiane politikat korruptive të qeverisë në Tiranë, që e kanë zhytur Shqipërinë në varfëri dhe kanë shkaktuar eksodin më të ...

Me Shume
01 Nov
0

Kryebashkiakët dhe këshilltarët e PD kanë dorëzuar propozimet për uljen maksimale të taksës mbi pronën në të gjitha bashkitë

Kryebashkiaket dhe këshilltarët bashkiakë të Partisë Demokratike në bashkitë e vendit kanë dorëzuar pranë Këshillave Bashkiake kërkesën për të ulur me 30 % taksat mbi pronën. Kërkesa për të ulur maksimalisht taksat mbi pronën vjen pas apelit publik të kryetarit ...

Me Shume
01 Nov
0

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha pret misionin e FMN

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha i shoqëruar nga një ekip drejtuesish të lartë të departamenteve e komisioneve parlamentare të Partisë Demokratike në fushën e ekonomisë dhe financave publike, pritën në një takim zyrtar në seli misionin e FMN-së, i ...

Me Shume