fbpx

Author Archives: admin

05 Nov
0

E keqja e vendit, bashkëjetesa Rama-Meta

Keshilli Kombëtar i shoqërisë civile është një projektligj qe sjell nje instrument te ri te bashkepunimit  qeveri, shoqeri civile.  Do te jete nje organ këshillimor ndërsektorial i Qeverisë, ku marrin pjesë përfaqësues të ministrive dhe agjencive shtgetërore përgjegjëse për fushat ...

Me Shume
05 Nov
0

Skandali tjetër, qeveria ka porositur 3 Benz-a të blinduar me vlerë më shumë se 2 milionë euro

Zoti kryetar i seancës, të nderara zonja deputete, zotërinj deputetë, të dashur qytetare dhe qytetarë të vendit, Sot Parlamenti është në një seancë hipokrizie të plotë dhe totale. Sot Parlamenti diskuton për ligjin e skllavërimit të plotë, për të mos ...

Me Shume
04 Nov
0

100 mijë fëmijë shqiptarë në varfëri ekstreme

Më lejoni t’ju shpreh mirëseardhjen në këtë seancë, kushtuar të Drejtave të Fëmijëve, në prag të 20 Nëntorit- ditës së Deklaratës dhe Konventës së të Drejtave të Fëmijëve, të miratuara nga Kombet e Bashkuara respektivisht në vitet 1959-1989.  Shqipëria e ...

Me Shume
04 Nov
0

Drejtorët e Policisë së Korçës dhe Gjirokastrës janë implikuar në trafikun e drogës, vendi qelbet nga përfshirja e shtetit të Edi Ramës në trafiqe

Ka filluar të vijë era shtet, thotë Edi Rama. Në fakt vendi kutërbon dhe qelbet nga era e drogës, e krimit, e trafiqeve, e përfshirjes të palo shtetit të Edi Ramës në trafiqe. Pas arrestimit të bandës në Durrës, ministri ...

Me Shume
04 Nov
0

Abuzimet e qeverisë, 300 euro për çdo qytetar

Në fillimin e vitit të shkuar, qeveria e gjeneratës tjetër pretendoi se kishte krijuar një buxhet që do ta nxirrte vendin nga prapambetja në rritje ekonomike. Raporti i KLSH, i dorëzuar pak ditë më parë në Kuvend, dëshmon atë çfarë ...

Me Shume
03 Nov
0

Nuk duhet t’i japim më shumë kohë të keqes, të ngrihemi e të hapim një rrugë tjetër për Shqipërinë

Platforma e demokratëve: Taksat më të ulëta në Ballkan, ulje e çmimit të energjisë për qytetarët, falje pa kushte të kamatvonesave për të gjithë shqiptarët nga jugu në veri. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bashkëbiseduar sot me tregtarët ...

Me Shume
03 Nov
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike shpreh keqardhjen për qendrimin e përsëritur editorial të televizionit Klan kundër opozitës, të pabazuar në fakte e aspak objektiv. Shtrembërimi i realitetit sipas axhendës personale është sherbimi më i keq që mund të bëjë një media. Edhe më ...

Me Shume
03 Nov
0

Bushi i Ramës, me pistoletë në brez e vulën me vete në lokale nate

Një incident ka rinxjerrë në skenë, atë që Edi Rama e bëri kryetar bashkie në Krujë, megjithë thirrjet e ndërkombëtarëve dhe kërkesën e mbarë qytetarëve, për të mos kandiduar persona me të shkuar kriminale. Kryebashkiaku i Edi Ramës, Artur Bushi, ...

Me Shume
03 Nov
0

Edi Rama, mashtrues i pashoq, kryeministri më i korruptuar në Ballkan

Edi Rama është kryeministri i vetëm në botë që nuk mbajti as edhe një nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet. Ai do të mbahet mend si mashtrues i pashoq. Premtoi 300 mijë vende pune, papunësia është rritur, premtoi ...

Me Shume
03 Nov
0

Raporti i KLSH, Edi Rama 2 milionë e 120 mijë euro korrupsion në ditë

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit, është tronditës, është tregues se si po qeveris Edi Rama me ministrat e tij, me filozofinë e grabitjes, e zhvatjes së fondeve e pasurisë publike. Dëmi i shkaktuar shtetit është i parecedent. 777 ...

Me Shume