fbpx

Author Archives: admin

08 Nov
0

Edi Rama, 6 milionë lekë në ditë djalit të Vali Leskajt për stresin e OSHEE

Kryefamiljarët, Qamil Zela, Llazi Nasi, Gjovalin Lazri, Arif Doda, ju  dorëzuan varfërisë dhe u vetëflijuan  për një faturë energjie, ndërsa nuk ju hap asnjë derë shpëtimi nga OSHE;  sot familjet e tyre janë më keq se në mëshirë të fatit. ...

Me Shume
08 Nov
0

Mimi godet sërish, miliona në tenderat e rikonstruksionit e blerjes së makinave

Dje denoncuam garën e ethshme që Mimi Kodheli po bën me Ilir Beqën në fushën e korrupsionit, për të kapur çmimin e parë. Pasi zgjodhi dyqanin e telefonave në rrugën e Durrësit për të monitoruar hapësirën detare, dhe po flasim ...

Me Shume
08 Nov
0

Varfëria dhe papunësia po cënon shëndetin e grave dhe nënave

Varfëria, papunësia dhe kriza e gjithanshme po cënon shendetin e grave dhe nënave shqiptare. Ky konkluzion dramatik doli në një takim me gratë dhe nënat në Pogradec që mbajtën gratë demokrate, në kuadër të sensibilizimit për kancerin e gjirit. Deputetja ...

Me Shume
07 Nov
0

Mijëra euro për propagandën e qeverisë më të korruptuar në Ballkan

Mijëra euro u shpërdoruan edhe sot nga taksat e shqiptarëve për të blerë frekuencat satelitore që të dilte live diarreja verbale e Edi Ramës, kryeministrit më të korruptuar në Ballkan. Një diarre verbale që flet për suksese imagjinare, që nuk ...

Me Shume
07 Nov
0

Pas zhdukjes së provave për trafikantët qëndron Saimir Tahiri

Provat për disa trafikantë të drogës dhe vetë lënda narkotike janë djegur dy ditë më parë në laboratorin kriminalistik dhe përpjekja e policisë për të fshehur ngjarjen e për të mos bërë transparencë shton edhe më shumë dyshimet se akti ...

Me Shume
07 Nov
0

Tenderat e Mimit të Ramës, hajdutëri me çizme

Mimi Kodheli po konkuron turpshëm me Ilir Beqën për çmimin e parë në fushën e korrupsionit. Faktet e zbuluara nga kontrolli që është bërë në Ministrinë e Mbrojtjes, janë rrënqethëse, janë abuzim i paimagjinueshëm, që nxjerrin në pah hajdutërinë me ...

Me Shume
06 Nov
0

Buxheti jo më pak se 100 milionë dollarë në vit për bujqësinë dhe eliminim i çdo takse për fshatin

Platforma për bujqësinë: Buxheti jo më pak se 100 milionë dollar në vit, i ndarë në dy pjesë, subvencione sipas sektorëve dhe eliminimi i çdo takse për fshatin, mbi naftën, mbi plehrat, mbi fidanët, mbi farat Në  vijim të turit ...

Me Shume
06 Nov
0

Faktet e reja, bandën e Saimir Tahirit nuk e heton dot askush

 Indinjatë dhe revoltë ka shpërthyer mbrëmë në publik pas dëshmive të reja tronditëse të oficerit të lartë të anti-drogës, Dritan Zagani, transmetuar në emisionin Opinion. Në të njëjtën kohë, kur në një studio tjetër televizive, Edi Rama po fliste për ...

Me Shume
06 Nov
0

Qeveria po blen me para shoqërinë civile

Të nderuar kolegë ! Të nderuar qytetarë ! Komisioni i çështjeve Sociale dhe i Shëndetësinë, si komisioni përgjegjës e shqyrtoi projektligjin, “Për krijimin dhe funksionimin e Këshillit Kombëtar për Shoqërinë Civile”, një nismë kjo e Këshillit të Ministrave. U ngritën ...

Me Shume
06 Nov
0

Ekonomia, qeveria lufton me mullinjtë e erës

Analizat dhe gjykimet rreth buxhetit faktik te vitit 2014, viti i parë i qeverisjes së majtë, kanë një rëndësi thelbësore në vlerësimin e politikave ekonomike dhe fiskale të shpallura me aq mburrje dhe të shoqëruara me poteren e një revanshi ...

Me Shume