fbpx

Author Archives: admin

11 Nov
0

Rama, propagandë me Beqën e Tahirin, simbolet e korrupsionit dhe krimit

Edi Rama e ndoti edhe më shumë sot opinionin publik me një lum mashtrimesh, kur u shfaq në mes të dy simboleve; simbolit të korrupsionit, Ilir Beqa, dhe simbolit të krimit, Saimir Tahiri. Me regji qendrore vazhdon të marrë orë ...

Me Shume
11 Nov
0

Pastrimi i Shqipërisë nis me Edi Ramën dhe bandën e tij të hajdutëve, kriminelëve, trafikantëve që po mbajnë peng zhvillimin dhe integrimin e vendit

Të nderuar deputetë, Shqiptarët kanë marrë dje një lajm të keq në vazhdën e lajmeve të këqija që po prodhon kjo qeveri ditë për ditë, mos hapjen e negociatave për anëtarsim në Bashkimin Europian, një lajm i keq po jo ...

Me Shume
11 Nov
0

Tahiri, kërcënuesi i sigurisë publike, i dërguari i bandave në qeveri

Shumë paradoske ndodhin në Shqipëri, por më e rënda është kur njeriu i krimit në qeveri, kur ambasadori i bandave, kumbari i trafikut të drogës, Saimir Tahiri, flet për sigurinë publike. Ky ministër që duhej të kishte ikur nga detyra ...

Me Shume
11 Nov
0

Ndotja në Durrës, krim ekologjik me pasoja afatgjata për mjedisin, shëndetin, peshkimin dhe turizmin

Po mbushet java që bregdeti i Durresit është ndotur si kurrë më parë me mbetje të rrezikshme për kilometra të tëra dhe shteti bën strucin. Ky është një ndër krimet mjedisore me pasoja më të rënda afatgjata në mjedis, shëndet, ...

Me Shume
10 Nov
0

Rama përgjegjës për mos hapjen e negociatave; aspiratata europiane nuk ka asgjë të përbashkët me realitetin e një populli që varfërohet dhe të një qeverie që pasurohet çdo ditë

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin i ka dorëzuar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha progres raportin e Komisionit Europian. Pas takimit zoti Basha deklaroi për mediat: Sapo përfundova takimin zyrtar me ambasadoren Vlahutin e cila më ...

Me Shume
10 Nov
0

Shkatërrimi i provave për trafikantët, krimi më i rëndë i Tahirit dhe Ramës

Djegia e provave për bandat e trafikut të drogës brenda laboratorit kriminalistik, është padyshim një nga krimet më të rënda shtetërore në dy dekadat e fundit. Në fillim, Ministri u mundua ta fshehë si ngjarje. Më pas kur opozita e ...

Me Shume
10 Nov
0

Me platformën e taksave të ulëta do të akordojmë 500 milion euro në vit për ekonominë dhe punësimin

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetaret” kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët dhe punonjës të rafinerisë së Ballshit të cilët kanë katër muaj pa u paguar. Zoti Basha u njoh me varfërinë e madhe ...

Me Shume
09 Nov
0

Platforma ekonomike e demokratëve, Basha:  Shqipëria me taksat më të ulëta në Ballkan, 9% taksë e sheshtë

Krahas dëgjimit të fjalës së qytetarëve, në Partinë Demokratike po diskutohet intensivisht për programi ekonomik. Pas takimit të zhvilluar mbremjen e së henës, ku të pranishëm kanë qënë deputetë, drejtues të  departamenteve, ekspertë të ekonomisë etj,  zoti Basha ka shprehur ...

Me Shume
09 Nov
0

Shkatërrimi i provave për trafikantët e drogës, fytyra e shtetit kriminal të Ramës

Djegia e provave të trafikantëve të drogës, në laboratorin kriminalistik, është një krim i rëndë, që kërkon impenjimin maksimal të prokurorisë për një zbardhje të shpejtë dhe  të plotë. Të zhduken povat e bandave të drogës, duke i shpëtuar ata ...

Me Shume
09 Nov
0

Hajduti i OSHEE mashtron, ja dokumenti ku shpall fitues djalin e Leskajt dhe i kërkon të firmosë kontratën

Faktet janë këto; 700 milionë lekë Edi Rama ka vendosur tia japë djalit të deputetes Leskaj, për trajtimin e stresit të punonjësve të OSHEE, për një punë 4 mujore. Pra 6 milionë lekë në ditë për djalin e deputetes, ndërkohë ...

Me Shume