fbpx

Author Archives: admin

12 Dec
0

Deklarata e plotë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj

Prokuroria dhe Gjykata e Krimeve të Rënda dhanë një provë tjetër sot për përfshirjen e Saimir Tahirit në trafikun ndërkombëtar të drogës. Ndalimi i Saimir Tahirit për të dalë jashtë vendit është vendim i drejtë, që tregon se rrethi për ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjala e plotë e Kryetarit Basha në 27 vjetorin e themelimit të PD

Të dashur demokrate dhe demokratë, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Kam nderin dhe kënaqësinë t’ju uroj të gjithëve mirëseardhjen në këtë takim tradicional të ditëlindjes së Partisë Demokratike. Njeherësh të uroj me ...

Me Shume
11 Dec
0

Komunikimi i Kryetarit Basha pas Grupit Parlamentar

   Kushtetuta e ka bërë të qartë. Prokurori i Përgjithshëm zgjidhet me 3/5 e votave, Prokurori i Përgjithshëm nuk mund të zgjidhet pa veting.  Pse kërkon Rama kontrollin mbi Prokurorin e Përgjithshëm? Për të mbrojtur paratë e pista të drogës, ...

Me Shume
10 Dec
0

Gjunkshi: Gjendje terrori në Dibër, Policia arreston shoferët protestues

Deputeti i Dibrës Xhemal Gjunkshi reagoi sot pas arrestimit nga policia të shoferëve që po protestonin paqësisht. Sipas Gjunkshit, Policia i ka terrorizuar dhe burgosur shoferët që protestojnë për të drejtën e tyre kundër një monopoli shërbimi trabnsporti që ka ...

Me Shume
10 Dec
0

Edi Rama realizon Big Brother duke marrë nën kontroll çdo sistem elektronik buxhetor

Me një vendim të qeverisë pak kohë më parë, Edi Rama ka vendosur nën kontroll të gjitha të dhënat e shqiptarëve dhe mundtë veprojë pa lënë gjurmë në çdo sistem elektronik  të vendit, përfshirë sistemet sekrete apo ato të sigurisë. ...

Me Shume
09 Dec
0

Bashkia e Dibrës monopolizon transportin e udhëtarëve! Gati bllokimi i aksit kombëtar nga shoferët e furgonëve!

Deputeti i Dibrës, Xhemal Gjunkshi mbështeti protëstën e shoferëve të furgonëve në Peshkopi, të cilët kërkojnë dhëniën fund të monopolit të transportit të udhëtarëve. Monopoli është vendosur nga Bashkia e Dibrës, e cila i ka dhënë firmës së ish nënkryetarit ...

Me Shume
09 Dec
0

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj

Më 6 Dhjetor, ditën kur Edi Rama fajësoi opozitën se po i nxinte faqen vendit me akuzat për drogën, EUROPOL konfirmoi se Shqipëria vazhdon të mbetet burimi kryesor i trafikut të kanabisit në Bashkimin Europian. EUROPOL eshte agjensia ligjzbatuese që ...

Me Shume
08 Dec
0

Fjala e plotë e Kryetarit të PD në aktivitetin për 27 vjetorin e Lëvizjes së Dhjetorit!

I dashur Belind Më lejoni të ndaj në fillim të fjalës sime, dy emocione të jashtëzakonshme që  më përshkrojnë sot. i pari,  i kujtesës së domethënies së 8 Dhjetorit , cili më transporton me shpejtësi nga ky moment, tek ditët ...

Me Shume
08 Dec
0

Fjala e plotë e Prof.Dr. Sali Berishës në aktivitetin për 27 vjetorin e Lëvizjes së Dhjetorit!

I dashur zoti kryetar i FRPD, Belind Këlliçi I dashur kryetar i PD, Lulzim Basha I nderuar zoti Patrik Voller, sekretar per marrëdhëniet ndërkombëtare i EPP, I nderuar zoti Gloss, drejtues i fondacionit Konrad Adenauer Të dashur miq, vendas e ...

Me Shume
08 Dec
0

Demokratët nderojnë 8 Dhjetorin 1990; Bashkë do të ndryshojmë Shqipërinë

Partia Demokratike përkujtoi dhe nderoi sot 27 vjetorin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, guximin e të rinjve shqiptarë, që nisën lëvizjen për rrëzimin e diktaturës komuniste. Nën organizimin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në të njëjtën sallë ku ...

Me Shume