fbpx

Author Archives: admin

21 Nov
0

Skandali, Rama dhe Beqaj sterilizojnë 100 milionë euro për veten e tyre

Edi Rama dhe Ilir Beqaj po groposin gjithnje e më thellë shëndetësinë, dhe sa më shumë e dëmtojnë këtë sektor jetik për vendin, aq më shumë ndajnë milionat me klientelën e tyre. Tenderi i sterilizimit është një nga vjedhjet më ...

Me Shume
20 Nov
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me ashpërsinë më të madhe sulmin banditesk ndaj kryetarit të Degës së Sarandës z. Hariz Mema. Ne i kërkojmë autoriteteve të rendit dhe prokurorisë të veprojnë pa asnjë vonesë për arrestimin e autorëve të këtij krimi të ...

Me Shume
20 Nov
0

Debati i Pogradecit, për forcimin e forumit rinor

Konventa e radhës e debatit për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike u ndal në qytetin e Pogradecit. Tre kandidatët në garë Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Orjela Nebijaj debatuan mbi mënyrën se si Forumi Rinor duhet të forcohet ...

Me Shume
20 Nov
0

Dekriminalizimi, ligji gati të zbatohet në Janar

Ligji është diskutuar dhe miratuar në tërësi por duke patur parasysh që ka patur diskutime dhe debate lidhur me një sërë cështjesh që kanë qenë pozicione principale dhe propozime të anëtarëve të PD, në komision u diskutua në lidhje me ...

Me Shume
20 Nov
0

Korrupsioni me ilaçet, dy vjet miliona euro për Vilma Nushin, miken e Edi Ramës

Këto  dokumenta, që peshojnë me kilogramë, janë pirgu i tenderave të Ilir Beqës për Vilma Nushin. Nuk janë letra, as dokumenta tenderi, janë në të vërtetë sëmundja e shëndetësisë tonë. Këta janë milionat që Ilir Beqja i ka dhënë Vilma ...

Me Shume
19 Nov
0

Berisha, Tahirit: Skafoministër, i kujt është skafi Venus ES 640, për çfarë është përdorur dhe çfarë lidhje ka me ty

Zonja dhe zotërinj, Deputete dhe deputetë, 10 vajzat që u terrorizuan në rrugën e kombit dhe që dëshmia e tyre tronditëse ka mbushur faqet e mediave kryesore në Kosovë, njëra prej tyre e konkludon prononcimin e saj duke thënë se ...

Me Shume
19 Nov
0

Debati i Dibrës: Rinia në politikë për të nxjerrë vendin nga kriza

Debati kombëtar për rininë u zhvillua sot në Dibër, ku i ngarkuari i kryesisë së Partisë Demokratike, Jemin Gjana tha se të rinjtë dibranë kanë qenë gjithmonë një burim energjie për kauzat e opozitës dhe fitoreve të PD. “Të rinjtë ...

Me Shume
19 Nov
0

Debati i Dibrës: Rinia në politikë për të nxjerrë vendin nga kriza

Debati kombëtar për rininë u zhvillua sot në Dibër, ku i ngarkuari i kryesisë së Partisë Demokratike, Jemin Gjana tha se të rinjtë dibranë kanë qenë gjithmonë një burim energjie për kauzat e opozitës dhe fitoreve të PD. “Të rinjtë ...

Me Shume
18 Nov
0

Debati i Lushnjës: Rinia, forca e ndryshimit

Gara e tre kandidatëve për drejtimin e forumit rinor demokrat u mbajt sot në Lushnje. Pas shpalosjes së biografive dhe programit të kandidatëve për drejtimin e forumit rinor, debati kombëtar i rinisë u përqendrua në temën  “Përfshirja aktive e të ...

Me Shume
18 Nov
0

Rama përgjegjës për vjedhjen e 360 milionë dollarëve nga doganat dhe tatimet në një vit, bën show me shkarkime punonjësish

Të nderuar deputetë, Të dashur bashkëqytetarë, Pasi kanë vjedhur nga ju 250 milionë dollarë vetëm nga Doganat dhe Tatimet, vetëm në 9 muajt e fundit, Edi Rama doli dje në stilin e tij të propagandës bajate gjeti disa koka turku. ...

Me Shume