fbpx

Author Archives: admin

25 Nov
0

Konventa e Kurbinit, debat për vlerat e të rinjve

Konventa e Kurbinit u zhvillua sot ku të tre kandidatët për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Orjela Nebijaj debatuan dhe shpallën platformën e tyre për vlerat e të rinjve. Debatin e Kurbinit e ...

Me Shume
25 Nov
0

Dekriminalizimi, interes kombëtar. Nis çlirimi i institucioneve dhe politikës nga krimi

Të nderuar deputetë, Të dashur bashkëqytetarë, Miratimi me konsensus i projektligjit të Dekriminalizmit  në Komisionin e Posaçëm Parlamentar dhe votimi i tij i pritshëm në Kuvendin e Shqipërisë  është një ngjarje me dimensione historike me rendësi të madhe për shoqërinë ...

Me Shume
25 Nov
0

Tahiri lejoi grabitjen e furgonit me drogë në komisariat, fsheh ngjarjen dhe kërcënon ata që flasin

Po mbushet një javë që Saimir Tahiri mban të fshehur ndoshta ngjarjen më të rëndë kriminale të kohëve të fundit, grabitjen brenda komisariatit të Vlorës të një furgoni të ngarkuar me 800 kilogramë kanabis. Furgoni me drogë në të vërtetë ...

Me Shume
24 Nov
0

Debati i Korçës, përgjegjësia e drejtimit të Forumit

Debati i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, për zgjedhjet e drejtuesve të rinj, u mbajt sot në Korçë me një pjesmarrje dhe energji të jashtzakonshme të të rinjve. Qindra të rinj korçarë mbushën sallën për të dëgjuar platformat dhe idetë ...

Me Shume
24 Nov
0

Përmbytjet, komuniteti rom në Tiranë në kushte dramatike

Deputetët e Partisë Demokratike Myqerem Tafaj dhe Jorida Tabaku vizituan sot familjet e komunitetit rom pranë bregut të Lumit në Njësinë nr 4, që kanë përjetuar një situatë dramatike nga përmbytjet dy ditë më parë. Deputetët apeluan për ndihmë ndaj ...

Me Shume
24 Nov
0

Me 8 Dhjetor bashkohemi në Tiranë për të nisur një përballje pa kthim me keqqeverisjen Rama-Meta

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë dhe  banorë të Vau të Dejës. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e tyre që nga arbitrariteti i qeverisë e deri tek ...

Me Shume
24 Nov
0

Spitalet në gjendje alarmante, Beqaj dhe Rama e kanë mendjen tek tenderat qindramilion euroshe

Deputetët demokratë në Komisionin e Shëndetësisë, Albina Deda dhe Roland Keta ishin sot në QSUT për të parë nga afër gjendjen e Urgjencës dhe disa shërbimeve pas mungesës 24 orëshe të ujit dhe largimit të disa pacientëve nga mjediset spitalore. ...

Me Shume
23 Nov
0

Debati i Krujës, FRPD të jetë më pranë kauzave të të rinjve

Gara mes kandidatëve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike është ndalur në Krujë. Konventa e Krujës u prit nga qindra të rinj të zonës dhe u përshëndet nga i ngarkuari i kryesisë z Aldo Bumçi. Deputeti Bumçi vlerësoi rolin e ...

Me Shume
22 Nov
0

Debati i Beratit, shtimi e të rinjve në politikëbërje

Konventa e debatit për rininë u mbajt sot në qytetin e Beratit ku kandidatët për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Orjela Nebijaj shpalosën platformat e tyre. Tre kandidatët për drejtimin e Forumit Rinor ...

Me Shume
21 Nov
0

Debati i Shkodrës, rinia pjesmarrje maksimale në politikë

Debati i Shkodrës për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të FRPD u zhvillua sot në Teatrin Migjeni me një pjesmarrje masive të rinisë së qytetit djep të demokracisë. I ngarkuari i kryesisë së Partisë Demokratike, Kadilli përshëndeti këtë konvente në ...

Me Shume