fbpx

Author Archives: admin

30 Nov
0

Me 8 Dhjetor të ndalim Ramën me 40 hajdutët e tij dhe ti hapim vendit një rrugë të re zhvillimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Konventën e 16-të Zgjedhore të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në 16 nga 20 konventat, kandidatët për kryetar forumi, Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Oriela Nebijaj kanë shpalosur platformat e tyre ...

Me Shume
30 Nov
0

Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij, që të bëjë taksinë për kampionet e gjakut

Koncesioni 120 milionë euro për Vilma Nushin, është korrupsioni më skandaloz që ka ndodhur deri tani me Edi Ramën, edhe pse vjedhjet dhe abuzimet janë nga më masivet e më të larmishmet në çdo drejtim e në çdo fushë. Edi ...

Me Shume
29 Nov
0

Të rinjtë kuksianë, më 8 Dhjetor në shesh kundër qeverisë

Të rinjtë e Kukësit, Hasit dhe Tropojës zhvilluan konventën për kreun e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Qindra të rinj mbushën sallën kryesore të qytetit të Kukësit dhe ndoqen debatin mes 3 kandidatëve Belind Këlliçi, Ervin Salianji, Orjela ...

Me Shume
29 Nov
0

Bijtë e korruptuar të etërve, Rama dekoron vrasësit e diktatorit Hoxha

Dekorimi nga Edi Rama i xhelatëve më të urryer të regjimit komunist, i hetuesve, prokurorëve e gjykatësve që kanë vrarë pa gjyq, kanë dënuar me vdekje, kanë internuar, torturuar e dhunuar mijëra qytetarë gjatë diktaturës, është një akt i pashembullt ...

Me Shume
28 Nov
0

Është koha për të lartësuar edhe njëherë virtytin duke mundur njëherë e përgjithmonë vesin dhe krimin e ngritur në sistem

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deputetë dhe qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar sot në orën e ngritjes së flamurit 103 vjet me parë, Ismail bej Vlorën. Kurora me lule u vendosen pranë shtatores së tij . Kryetari i Partisë ...

Me Shume
28 Nov
0

Liria është e paplotë pa lirinë nga tirania e varfërisë, padrejtësisë, arbitraritetit dhe arrogancës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, nënkryetari i Kuvendit Edmond Spaho, deputetë, drejtues vendorë, veteranë, etj bënë sot homazhe pranë varrezave të Dëshmorëve të Kombit në nderim të të rënëve për liri. Kryetari i Partisë Demokratike, ...

Me Shume
28 Nov
0

Debati i Gjirokastrës, të rinjtë demokratë nderojnë ditën e Flamurit

Gara për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike përjetoi sot emocione të forta në përballjen e Gjirokastrës ku të rinjtë demokratë përkujtuan së bashku edhe Festën e Pavarësisë. I ngarkuari i kryesisë deputeti Florion Mima uroi të rinjtë për ...

Me Shume
27 Nov
0

Intervistë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhënë per gazetaren e ABC NEWS , Merita Haklaj

Pyetje: Z.Basha doja të ndalesha tek 8 dhjetori, vazhdimisht, veçanërisht gjatë kësaj jave janë thirrur qytetarët e mbarë vendit të marrin pjesë në një marshim proteste, një marshim si një përballje pa kthim për të rrëzuar qeverinë, kështu jeni shprehur ...

Me Shume
27 Nov
0

Nga Lezha të rinjtë konfirmojnë pjesmarrje masive në protestën e 8 Dhjetorit

Gara për kreun e FRPD vijoi në Lezhë, ku tre kandidatët shpalosën strategjinë e tyre për fuqizimin e Forumit në sfidat për shpëtimin e Shqipërisë nga kriza. Në fjalën e tij i ngarkuari i kryesisë deputeti Ridvan Bode u shpreh ...

Me Shume
27 Nov
0

Lista e qeverisë, mungojnë gjyqtarët që “çudirat” i bëjnë “me leje dhe miratim nga lart”

Qeveria, nëpërmjet Ministrit të Brendshem, ka përpiluar  dhe bërë publike një listë gjyqtarësh e prokuroresh që paskan bërë “çudira” në proceset penale duke liruar të pandehur në mënyrë të padrejtë. Këtë listë ia ka bërë me dije Presidentit të Republikës ...

Me Shume