fbpx

Author Archives: admin

03 Dec
0

Vetëm hetimi ndërkombëtar zbardh aferën CEZ

Të nderuar kolegë, Më shumë se 2 muaj më parë, PD depozitoi ne Kuvend, projektligjin per Hetimin Nderkombetar te aferes CEZ. Faktet e nxjerra ne media lidhur me kompanine CEZ, hodhen drite dhe vertetuan akuzat e PD te bera nje ...

Me Shume
03 Dec
0

Kush nuk ka frikë, voton ligjin për hetimin e CEZ, kush ka vjedhur bën të kundërtën

Të nderuar deputetë, Të dashur qytetarë shqiptarë, Sot në Kuvendin e Shqipërisë do të shqyrtohet projektligji i paraqitur nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike për Hetimin Ndërkombëtar të marrëveshjes së 24 qershorit 2014, midis  qeverisë shqiptare dhe  kompaninë çeke CEZ, ...

Me Shume
02 Dec
0

Koha kur biznesi shikohet si një lopë për t’u mjel dhe për të mbushur kovën e boshatisur korrupsionit dhe hajdutërisë do të marrë fund

Të nderuar përfaqësues të biznesit shqiptar, dhomave të tregtisë, shoqatave të biznesit të vogël, të shoqatave të ndryshme të sektorëve të ekonomisë, nga turizmi, nga agrobiznesi, tregtia, manifaktura, prodhimi, ndërtimi, etj. Së pari, dua t’ju falënderoj për pjesëmarrjen tuaj në ...

Me Shume
02 Dec
0

8 Dhjetori, të rinjtë shqiptarë takohen në protestë si para 25 vitesh

Të rinjtë e Mirditës mirëpritën sot tre kandidatët për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Qindra të rinj morën pjesë në debatin mes Belind Këlliçit, Ervin Salianjit dhe Orjela Nebijajt të cilët folën për ngjarjet më të rëndësishme politike ...

Me Shume
02 Dec
0

I tmerruar nga protestat popullore, Rama shpif dhe vjedh propozimet e PD

I tmerruar nga revolta popullore, nga bashkimi i madh i qytetarëve në protestën e 8 dhjetorit, Edi Rama po riciklon çdo ditë shpifje ndaj kryetarit të Partisë Demokratike. Eshtë kjo frikë që e detyron të kopjojë propozimet e opozitës. Falja ...

Me Shume
02 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet ftesën që NATO i bëri Malit të Zi për të nisur negociatat e anëtarësimit në Aleancë. Ky është një vendim historik jo vetëm për Malin e Zi por për të gjithë Balkanin Perëndimor për të përmbushur vizionin ...

Me Shume
02 Dec
0

Gjirokastër: Ky është Dhjetori i dytë për liri dhe demokraci

Partia Demokratike dhe anërarët e Grupimit “Dhjetori 90”, startuan nga Gjirokastra turin e aktiviteteve përkujtimore të Lëvizjes studentore “Dhjetori 90,  sa afër dhe larg”. Lëvizja studentore që udhëhoqi revoltën kombëtare të rrëzimit të diktaturës më të egër në Evropë dhe ...

Me Shume
02 Dec
0

Qeveria, licensë për prerjen e pyjeve, moratoriumi vjen pasi të shkatërrohen parcelat e mbetura

Para 5 ditësh, vetëm pak minuta pas zhvillimit të ankandit për prerjen e pyjeve të fundit të mbetura në parcelat në Korçë (Bofje, Shere, Panarit dhe Treskë), Berat (Mali i Bardhë, Qeshibesh, Liqeth), Lezhë (Munelle) dhe Gjirokastër (Dhembel), qeveria deklaroi ...

Me Shume
01 Dec
0

Me 8 Dhjetor bashkohemi për të përmbysur tiraninë e krimit, korrupsionit e hajdutërisë së Edi Ramës dhe për të marrë në dorë fatet tona

Të dashur të rinj e të reja të Forumit Rinor të degës së Durrësit Në Forumin Rinor, në Partinë Demokratike ashtu si dhe në partitë simotra anembanë Europës, tradita e zgjedhjes me parimin një anëtar një votë, tradita e besimit ...

Me Shume
01 Dec
0

Nga paniku i revoltës popullore, Edi Rama riciklon shpifje e mashtrime

I kapur në frikë e panik nga revolta popullore, Edi Rama urdhëroi sot shpifësin e tijj të dënuar me vendim gjykate, të riciklojë shpifje e sulme kundër kryetarit të Partisë Demokratike. E vërteta e aferës së pallatit 16 katësh në ...

Me Shume