fbpx

Author Archives: admin

03 Dec
0

Qeveria vodhi shqiptarët me CEZ, vrau shpresën e shqiptarëve

Marrëveshja e Qeverisë shqiptare me Cez-in për nga përmasat  po konsiderohet prej shqiptarëve sot si  më tronditësja e këtyre 25 viteve demokraci. Të papriturat dhe skandalet kanë shoqëruar njëri-tjetrin këto muaj, duke nxjerrë para opinionit publik një prej aferave më ...

Me Shume
03 Dec
0

Shqiptarët po ikin, qeveria rrit gjobat 10-100 herë

Suksesi i biznesit eshte 50% ndjesi, percetptim dhe burgu e cenon rende ate. Efekti i fjales burg qe perben retoriken e perditeshme te Kryeministrit duket ne friken qe ka pushtuar biznesin. Sot fjala burg po behet realitet ligjor. Kryeministri nuk ...

Me Shume
03 Dec
0

8 Dhjetori do të jetë dita për zgjidhjen e të keqes dhe krizës

Të nderuar kolegë,   Së pari, kisha shumë shpresë që Aleanca e Grave Deputete (AGD) të kishte reaguar ndaj sulmeve e fyerjeve jo etike të z. Balla ndaj znj. Topalli. Së dyti, z. Rama duhet të distancohet menjëherë nga kjo ...

Me Shume
03 Dec
0

Qeveria “licenson” oligarkët për kontrabandë  

Ndryshimet ne Kodin Penal per veprat ne fushen e kontrabandes dhe te tatim taksave , synojne nje ashpersim ekstrem te sanksioneve penale per keto vepra, masa te tilla gjobe apo denimi penal zor se gjenden ne ndonje shtet te kontinentit ...

Me Shume
03 Dec
0

Shqiptarët të mos largohen nga Shqipëria, ti bëjnë ballë qeverisë

“Zoti kryesues i seancës, zonja deputete, zotërinj deputetë, të nderuar qytetarë që ndiqni punimet e këtij parlamenti, të cilat, në seancat e fundit, duke u përqëndruar në veprimtarinë e qeverisë përcjellin terror, burg, hekura dhe praktika spastrimi etnik të heshtur, ...

Me Shume
03 Dec
0

Qeveria kërkon burg për qytetarët sepse po i rrënon

Nese do me kerkonin te thoja cila eshte fjala kyc e me shume se dy viteve te qeverisjes suaj, pa ngurrim do te thosha se “burgu” eshte neni kyc i pseudoreformave  tuaja. Nese ka nje tregues real me te cilin ...

Me Shume
03 Dec
0

Shqiptarët po marrin rrugët e botës, Rama-Meta po shkatërrojnë vendin

Publikimi disa  ditë më parë i Raportit të Bankës Botërore mbi Indeksin e Pagesës së Taksave  sigurisht që  nuk surprizoi,  ai  tregoi  që  sipas  këtij  indeksi  për vitin 2016  Shqipëria renditet në vendin e 142, mes 189 ekonomive të marra ...

Me Shume
03 Dec
0

Qeveria ka braktisur familjen, nuk mbështet më shqiptarët

I nderuar Z. drejtues i seancës. Të nderuar qytetarë. Të nderuar kolegë. I dëgjoja kolegët e mi parafolës dhe mu duk si të ishin deputetë në opozitë dhe jo në mazhorancë kur rendisin se çfarë duhet të bëjmë ne si ...

Me Shume
03 Dec
0

Shqipëria ka sot në qeverisje një bandë hajdutësh që duhet larguar një orë e më parë

Mirë se ju gjej anëtarë të Forumit Rinor, demokrate dhe demokratë të rinj të Fierit, të Mallakastrës dhe të Patosit dhe ju falënderoj nga zemra për këtë pritje të nxehtë në Kuvendin e 19-të Kombëtar ! Në këtë debat të ...

Me Shume
03 Dec
0

Korçë, në 8 Dhjetor kthejmë shpresën e besimin në vend

Nga Korça, Partia Demokratike dhe Grupimi Dhjetor 90 vijuan turin e aktiviteteve përkujtimore të rrëzimit të komunizimit dhe themelimit të demokracisë. Studentët e Korçës, djepi i arsimit dhe dijes së kombit hynë ne historinë e demokracisë si mbështetësit e parë ...

Me Shume