fbpx

Author Archives: admin

12 Dec
0

Nisim të enjten sezonin e protestave për largimin e qeverisë

Pyetje:  Çfarë u diskutua në këtë mbledhje dhe cila do të jetë protesta e radhës? Basha: Thash se do më pyesje se për kë bien këmbanat?! Këmbanat bien për qytetarët shqiptarë, për një bashkim të madh të enjten me datë ...

Me Shume
11 Dec
0

25 vite nga themelimi i PD, Basha: Destini i Partisë Demokratike tu japë shqiptarëve të ardhmen e sigurtë europiane

Të dashur demokrate dhe demokratë, Anëtare dhe anëtarë të Partisë Demokratike kudo ku jeni, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Kremtojmë sot me gëzim dhe krenari të ligjshme, me nderim dhe respekt të ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjalimi i deputetit Arben Imami në 25 vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike

Gëzuar të gjithëve Gëzuar këtë ditë të madhe të gjithëve ne anëtarë të Partisë Demokratike por edhe të gjithë historisë tonë politike si vend dhe si komb. Kjo është një parti e madhe dhe u krijua si një parti e ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjalimi i deputetit Eduard Selami në 25 vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike

Gëzuar festën. Është një nder dhe privilegj i veçantë që tu drejtohem ju këtu që përfaqësoni një nga lëvizjet më progresive, një nga lëvizjet më europiane dhe demokratike të Shqipërisë, Lëvizjen e Dhjetorit që solli krijimin e Partisë Demokratike. Pa ...

Me Shume
11 Dec
0

Berisha demokratëve: Edhe sikur vetëm 1 po të mbeteni, prap do të mbetem njëri prej jush!     

Demokrate, demokratë, mbështetëse dhe mbështetës të Partisë Demokratike, shqiptare e shqiptarë kudo që jeni; Gëzuar këtë ditë, ditën e lirive tona politike, ditën e lirisë së shqiptarëve, ditën e themelimit të Partisë Dmeorkatike, partisë së idealeve tuaja më fisnike. Ndaj ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjalimi i kryetares së Lidhjes Demokratike të Gruas, Albana Vokshi në 25 vjetorin e krijimit të PD

I nderuar z. Basha, kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë I nderuar Prof. Dr Sali Berisha, zotërinj të nderuar themelues të Partisë Demokratike, deputetë, Dhjetoristë të vitit 1990, zonja zotërinj, të nderuar miq Fjalën time dua të nis me një ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjalimi i kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike,  Belind Këlliçi në 25 vjetorin e krijimit të PD

I nderuar Kryetar i PDSH, z. Lulzim Basha I nderuar Lideri Historik, Prof. Dr. Sali Berisha Të nderuar themelues të PDSH, deputetë, anëtarë, simpatizantë e dashamirës Të nderuar të rinj demokratë, Pak ditë më parë ne mbyllëm procesin e zgjedhjeve ...

Me Shume
11 Dec
0

Daul: Partia Popullore Europiane do të jetë gjithmonë në krahun tuaj në betejën tuaj për të dekriminalizuar jetën politike shqiptare dhe për të rivendosur vendin në shinat e duhura

I dashuri kryetari Basha, Të dashur miq të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Nuk mund të jem me ju sot në Tiranë për të festuar 25- vjetorin e partisë suaj pasi do të më duhet të drejtoj Asamblenë Politike të Partisë ...

Me Shume
11 Dec
0

Veliaj ka kryer dy vepra të rënda penale, prokuroria të hetojë me shpejtësi

Drejtori i Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka konsumuar dy vepra të rënda penale në një ditë; Falsifikim dokumentash dhe shpërdorim detyre. Kurajoja dhe integriteti i inspektorit Besmir Karaj, zbuloi shkeljet e rënda të Veliajt, në përpjekjen ...

Me Shume
10 Dec
0

Revolta popullore realitet dhe jo skenar i opozitës

Mirëmëngjesi! Faleminderit për ftesën zoti kryetar i këtij fondacionit, Të nderuar anëtarë të bordit, Të nderuar të ftuar, Në veçanti miq të nderuar që i bashkoheni  këtij tubimi të sotëm dhe që kemi dhënë ndihmën dhe kontributin tuaj me partneritetin, ...

Me Shume