fbpx

Author Archives: admin

19 Dec
0

Të hënën para parlamentit, thirrja për çdo të ri, të ndalim shtetin e padrejtë e të korruptuar

Ndërkohë që gjendja në vend po shkon keq e më keq, ekonomia po zhytet thellë e më thellë në krizë, papunësia rritet, pamundësia për të vazhduar  studimet shtohet, është koha që ne të rinjtë të rimarrim sërish në dorë fatet ...

Me Shume
19 Dec
0

Shteti i të padrejtës, Edi Rama shkel ligjin, nuk deklaron në dogana pikturat e tij

Çfarë kuptimi do kishte shteti i të padrejtës, shteti i korruptuar e kriminal që ka ngritur Edi Rama, nëse ai vetë nuk do të ishte në krye të shkeljes dhe dhunimit të ligjeve dhe Kushtetutës. E ka bërë këtë në ...

Me Shume
18 Dec
0

Ligji për Dekriminalizimin, interes kombëtar i përmbushur. Beteja vazhdon deri në pastrimin e politikës

Të nderuar bashkëqytetarë Dua të përshëndes sot kalimin e paketës së Dekriminalizimit, pra ligjin për dekriminalizimin dhe amendamentet shoqëruese të Kushtetutës të kaluara me konsensus unanim dje në Parlamentin e Shqipërisë. Dekriminalizimi është një arritje e madhe për vendin, për ...

Me Shume
17 Dec
0

Protestat do të vazhdojnë deri në largimin e qeverisë së korrupsionit

Zonja dhe zotërinj, Vëllezër dhe motra, Heronj të heshtur të vuajtjeve dhe mundimeve të këtyre dy viteve, heronjë zëlartë të kryengritjes së 8 dhjetorit të dytë, dua të përkulem me nderim të madh para jush; vrasësve të frikës, përmbysësve të ...

Me Shume
17 Dec
0

Ora e kësaj qeverie po mbaron

Të dashur qytetarë Kolegë deputetë Vijmë sot në Kuvend e Shqipërisë, në këtë seancë plenare, teksa jashtë tij shqiptarët janë duke protestuar kundër kësaj qeverie e kësaj tiranie të re, profesionistë, studentë, mësues, mjekë e infermierë, punonjës të profesioneve e ...

Me Shume
17 Dec
0

Kryeministri po përçan dhe varfëron shqiptarët

Para se te flas per projektligjin: Kam nje thirrje per Kryeministrin. Mos guxo ti ndash,  ti diskriminosh, ti fyesh e  ti percash Shqiptaret ne veriore  e ne jugor! Boll e kane luftuar e ndare Shqiperine ne shekuj!  E ndane fuqite e ...

Me Shume
17 Dec
0

Ç’ të mbjellësh, do të korrësh

Të riflasësh për pushtetin vendor e lidhjen me reformën Territoriale dhe Administrative, një vit pasi nga kjo foltore ke përmendur të metën e saj kryesore; është më shumë se sa një e vërtetë e hidhur. E sot me Ligjin e ...

Me Shume
17 Dec
0

Projektbuxheti 2016, taksa shtesë në kurriz të qytetarëve shqiptarë

Buxheti 2016 sjell një rritje të re të taksave, të cilat do të paguhen të gjitha nga qytetarët shqiptarë. Ky është buxheti i plotë i vitit të fundit të kësaj qeverie, pasi viti  që vjen do të jetë sërish një ...

Me Shume
17 Dec
0

Nuk ka më qeverisje vendore, i ka centralizuar Rama

Te nderuar koleg , Te nderuar kryetare te Bashkive e keshilltare vendore . Projektligji per qeverisjen vendore eshte nje inisiative e nisur shume vite me perpara , nga njesite vendore , shoqatat vendore, shoqeria civile e shume eksperte te tjere ...

Me Shume
17 Dec
0

Kjo qeveri të ikë, duhet qeveri teknike për zgjedhje të reja

Zoti Kryetar, Zonja dhe zotërinj deputetë, Të nderuar qytetarë, Seanca e sotme është një seancë e vecantë. Ajo është e vecantë, sepse ka një rend dite që prek drejtpërdrejt cdo qytetar të vendit, cdo të re e të ri, cdo ...

Me Shume