fbpx

Author Archives: admin

24 Jan
0

Korrupsion dhe me stadiumin, plani i Ramës për “Qemal Stafën”, biznes për të dhe miqtë e tij

  Plani i Edi Ramës për stadiumin Qemal Stafa, është një skemë e mirëfilltë korruptive, projekti ndoshta më fitimprurës për të, miqtë dhe klientelën e tij. Edi Rama kërkon ta kthejë stadiumin kombëtar, në një qendër të madhe tregtare dhe ...

Me Shume
24 Jan
0

Vijon me intensitet dikutimi i platformave në Partinë Demokratike

Partia Demokratike vijon me ritme të larta konsultimin e platformave në sektorët kryesorë, platforma që do të jenë programi dhe alternative për nxjerrjen e vendit nga kriza, për zhvillim, punësim e mirëqënie. Departamentet e Energjisë dhe Burimet Natyrore , ai ...

Me Shume
23 Jan
0

Deklaratë e ish nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo

Kryemashtruesi i Bashkisë së Tiranës vazhdon të mburret me punët e të tjerëve sepse për vete s’ka asgje për të treguar përveç pazarit për rritjen e çmimit të biletave dhe konçesionit për parkun Rinia. Është aq i pacipë në genjeshtrat ...

Me Shume
23 Jan
0

Edi Rama nxjerr ish-të persekutuarit 80 vjeçarë nga shtëpia për interesa personale

Edi Rama, nën paranojën e liderit botëror, nën paranojën e njeriut mbi ligjin, nën paranojën e të qënit vet zot e vet shkop, ka vendosur të shpronësojë me forcë e në kundërshtim me ligjin, dy ish të persekutuar në Sarandë, ...

Me Shume
23 Jan
0

Rama fut me dhunë mësuesit në test të paligjshëm e politik

Rama dhe Nikolla detyrojnë sot me përdhunë mësuesit, ti nënshtrohen një testimi politik, krejtësisht të paligjshëm. Testimi i sotëm, bie në kundërshtim me ligjin për Arsimin parauniversitar dhe dispozitat normative për zhvillimin profesional dhe pikërisht me nenin 58 të tyre. ...

Me Shume
22 Jan
0

Dr.Ina Zhupa, zëdhënësja e re e Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar në detyrën e zëdhënëses së Partisë, Dr.Ina Zhupa. Ina Zhupa është doktore e shkencave në Shkencat Politike, me një studim mbi demokratizimin dhe vlerat e shoqërisë shqiptare. Ka kryer një master në ...

Me Shume
22 Jan
0

Thellohet vjedhja me check-up, Beqa i jep Vilmës 1 miliardë e 700 milionë lekë më shumë

Edi Rama, jo vetëm i dha 120 milionë euro mikes dhe bamirëses së tij, Vilma Nushi, me tenderin e check- up, por po e thellon akoma edhe më shumë korupsionin, duke i rregulluar faturat që ajo ti marrë shumat e ...

Me Shume
21 Jan
0

Ju jeni ekipi qeveritar “Erdhëm, Vodhëm, Ikëm”!

Zoti kryetar, kërkoj mirëkuptimin sepse sot, mbarë populli i Kosovës dhe çdo shqiptar, përulet me nderimin më të thellë në 10 vjetorin e ndarjes nga jeta, para veprës, trashëgimisë të presidentit Ibrahum Rugova, frymëzuesit, themeluesit, arkitektit të Kosovës së pavarur. ...

Me Shume
21 Jan
0

Kjo qeveri ka dështuar, pret koncensionin e saj nga “mjeshtri Beqe” 

Proven e radhes se deshtimit te kesaj qeverie e jep dhe ky akt normativ, i cili prodhon evazionin  dhe kontrabandën sjell përkeqësimin e treguesve të ekonomisë në vend ( tre akte normative për ndryshimin e buxhetit) kete vit qe kaluam. Ne ...

Me Shume
21 Jan
0

Qeveria e kriminalizuar, kriza ka mbërthyer Shqipërinë

Ne nentor 2014, kur qeveria paraqiti ne kuvend pjbuxhetin per vitin 2015, Rama  u zotua para shqiptareve se buxheti 2015 dhe Paketa fiskale qe shoqeron ate siguron që shqiptarët për vitin 2015 do të kenë më shumë mirëqenie, stabilitet, siguri ...

Me Shume