fbpx

Author Archives: admin

03 Feb
0

Të enjten të miratojmë Byronë e Hetimit, ti japim vendit drejtësi të reformuar

Përshëndetje të nderuar deputetë, Anëtarë të medias, Të nderuar qytetarë, Mblidhemi sërish këtë të mërkurë një ditë para seancës plenare të Kuvendit, në këtë mbledhje të grupit parlamentar për të analizuar siç e kemi bërë zakon aktualitetin politik, për të ...

Me Shume
02 Feb
0

Basha viziton të plagosurit nga shpërthimi në Beragozhd të Pogradecit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka parë nga afër gjendjen e të plagosurve në ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Beragozhd të Dardhasit. Zoti Basha u takua me familjarë,  personelin mjekësor si dhe me shefin e Shërbimit të ...

Me Shume
02 Feb
0

Rama vazhdon të mbrojë Kokëdhimën e të tijtë nga drejtësia

Edi Rama vazhdon të mbrojë deputetët e tij nga drejtësia, duke ndërhyrë me çdo mjet për të vonuar zbardhjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për mandatin e Koço Kokëdhimës. Kryeministri i Jugut, siç e ka dekretuar vetë Rama, është kapur ...

Me Shume
01 Feb
0

Vokshi pranë mjekëve të urgjencës, akti i qeverisë për mbylljen, korruptiv

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësinë, Albana Vokshi dhe deputetët Roland Keta, Albina Deda dhe Arbjola Halimi ishin sot në mesditë pranë mjekëve të Urgjencës, për të kundërshtuar vendimin e qeverisë për mbylljen e këtij institiucioni shëndetësor. Vokshi, u shpreh ...

Me Shume
01 Feb
0

Këshilltarët demokratë çojnë në gjykatë rritjen e çmimit të biletës nga Erion Veliaj

Këshilltarët demokratë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, Reila Bozdo dhe Fabian Topollaj, dorëzuan sot padinë në Gjykatën e Apelit Administrativ, në lidhje me rritjen e çmimit të biletës së transportit publik. Kjo padi kundërshton vendimin e marrë nga kryetari ...

Me Shume
01 Feb
0

Prokuroria procedon Bushatin për interesat e qeverisë dhe klientelës së saj

Prokurori Enklid Gjini, ndryshe i njohur si Prokurori i Konstandinit të Partisë, që bëri lehtësitë maksimale për të, edhe pse djali i miqve të Edi Ramës mori jetën e 4 personave, sot sërish nën urdhrat e partise, kujtohet pas 2 ...

Me Shume
01 Feb
0

Skandali, Rama mashtron për makinën e Shullazit, fsheh futjen e saj në doganë

Pas denoncimit që bëmë dje për Futjen në doganën e Durrësit të Emiliano Shullazit me një makinë të blinduar, e cila as nuk u ndal dhe as nuk u kontrollua, Edi Rama vuri në shërbim të tij, gjithë shtetin dhe nxori ...

Me Shume
31 Jan
0

Të rinjtë e djathtë kërkesë qeverisë për punësim dhe edukim

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ndodhet në Vienë të Austrisë, në Samitin e të rinjve europianë demokratë, organizuar nga Insituti Ndërkombëtar Republikan. Drejtues të 15 forumeve rinore dhe anëtare të të rinjve të Partive Popullore Europiane, nënshkruan ...

Me Shume
31 Jan
0

Nesër nis zbatimin gjoba korruptive e Erion Veliajt, qytetarët t’i bëjnë rezistencë

  Nga nesër qytetarët e Tiranës do të paguajnë gjobën korruptive të kryemashtruesit Erion Veliaj. Rritja e çmimit të biletës, nga 300 lekë në 400 lekë, që kryemashtruesi i Tiranës bëri në fshehtësi, në pabesi, nis nesër zbatimin dhe janë ...

Me Shume
31 Jan
0

Tahiri-Shullazi caktojnë njeriun e tyre në krye të doganave

Emërimet e personave me lidhje kriminale në poste kyçe vazhdojnë. Kapja e shtetit, kapja e institucioneve përmes këtyre emërimeve kriminale po shtrihet çdo ditë në Polici, Tatime, Dogana dhe kudo ku merren vendime të rëndësishme. Një nga sejmenët e çiftit ...

Me Shume