fbpx

Author Archives: admin

07 Feb
0

Me parimin një anëtar – një votë FRPD nis zgjedhjet për kryetar në 53 degët e saj

Me parimin një anëtar një votë  të rinjtë demokratë anembanë vendit do të zgjedhin drejtuesit e tyre vendorë. Gara nisi në Tiranë në degën numër 5 për t’u shtrirë në  53 degë të FRPD-së, në të gjithë Shqipërinë. Në nisje të ...

Me Shume
07 Feb
0

Përfundon hartimi i 4 platformave për programin e Partisë Demokratike

Ulja e taksave, punësimi dhe zhvillimi, prioritetet në fushën e financave, dhe çështjeve sociale. Prezantohen platformat për sigurinë kombëtare dhe kulturën. Partia Demokratike ka vijuar me konsultimin dhe debatimin e programit të saj në të gjithë sektorët, me ekspertë e ...

Me Shume
07 Feb
0

Rikthehet në rol mercenari i Ramës, kërcënon me jetë kundërshtarin e Ramës

Edi Rama po shton dozat e propagandës me regji qendrore, me anëtarësime të paracaktuara, me fjalime të gatshme e të sforcuara, ndërkohë që prej dy ditësh, ka një denoncim publik se brenda partisë së tij, deputeti socialist Eduart Ndocaj është ...

Me Shume
07 Feb
0

Situatë dramatike në fshatrat e Tropojës, varfëri dhe braktisje nga shteti

Deputetja Hajdarmataj takohet me familje në skamje, jashtë ndihmës ekonomike, me banesa të prishura dhe pamundësi për të paguar energjinë. Në Tropojë dhe fshatrat përreth, m​e dhjetra familje të kthyera nga azili vuajnë krizën e rëndë ekonomike, papunësinë dhe banesat ...

Me Shume
07 Feb
0

Spitalet në rrethe në degradim të plotë, Rama-Beqa kanë prioritet biznesin e tyre me shëndetësinë

Deputetja Deda sheh nga afër kushtet e Maternitetit të Lezhës dhe mungesat e mjeteve bazë. Ndërsa hajdutëria e Rama-Beqës me biznesin e tyre në shëndetësi vazhdon, spastrimet e personelit mjekësor thellohen, gjendja e spitaleve sidomos në rrethe është në degradim ...

Me Shume
06 Feb
0

Fshesa Beqaj, personeli mjekësor në rrugë për të siguruar milionat për biznesin e tij dhe të Ramës

    Kampioni i korrupsionit, Ilir Beqa, po vazhdon fushatën e tij të spastrimit të infermierëve e personelit shëndetësor në rrethe, duke larguar nga puna dhjetra profesionistë që kanë një jetë në shërbim, thjesht e vetëm për të nxjerrë paratë ...

Me Shume
06 Feb
0

Mijëra ton hashash në Vlorë gati të nisen në Itali, Tahiri garant i trafikut

Gomonia me drogë e nisur nga Vlora  është vetëm një fragment i një trafiku të mirëorganizuar të tonelatave me hashash, ku janë të përfshirë Habilajt e Llanajt , drejtori i policisë Vlore, dhe sigurisht gjithçka bëhet me mbikqyrjen e Saimir ...

Me Shume
05 Feb
0

Rama mashtroi, banorët e përmbytur në Vlorë 1 vit pa dëmshpërblim nga shteti

Përfaqësues të Partisë Demokratike të Vlorës dhe disa drejtues të Departamenteve të PD-së, takuan banorë të zonave të përmbytura të cilët ende nuk kanë kaluar pasojat e reshjeve dhe ende nuk kanë marrë asnjë shpërblim nga qeveria. Përfaqësuesit e Partisë ...

Me Shume
05 Feb
0

Projekti i dakortësuar i  Byrosë Kombëtare të Hetimit nuk është ai që kishte ndërmend Edi Rama, prandaj e zvarrit miratimin

Pyetje: Z Basha do të donim nga ju një përgjigje për draftin e dakortësuar me amerikanët, si e parashikon varësinë e byrosë Kombëtare të Hetimit? Basha: Për draftin e dakordësuar mendoj që është mirë të bëhet një transparencë e plotë ...

Me Shume
05 Feb
0

Protesta e avokatëve e drejtë, PD në krah të profesioneve të lira

Partia Demokratike e konsideron të drejtë protestën e avokatëve ne gjithë Shqipërine dhe mbështet kërkesat e tyre, si të ligjshme e kushtetutese. Vendimi i qeverisë për të caktuar ajo pagën minimale të avokatëve sjell rritjen disa herë të barrës së ...

Me Shume