fbpx

Author Archives: admin

18 Feb
0

Veliaj fsheh kafen, kiosken dhe restorantin që po ndërton brenda Parkut të Liqenit

  Erion Veliaj, jo vetëm është duke bërë një ndërtim të paligjshëm brenda Parkut të  Liqenit, duke prekur një zonë të mbrojtur, duke prerë pemë, duke shkelur aty ku askush nuk guxoi për 25 vite, por ai po fsheh qëllimin ...

Me Shume
17 Feb
0

Përkujtohet 25 vjetori i grevës së urisë, sakrificës dhe guximit që çoi në mposhtjen e diktaturës më të egër në Europë

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 25 vjetorin e grevës së studenteve e cila i parapriu rrëzimit të shtatores së diktatorit.  Pedagogë dhe studente kanë rrëfyer momentet e grevës së urise, arsyet që i shtynë për t’u futur në grevë, terrorin ...

Me Shume
17 Feb
0

Rama sfidon mesazhet e John Kerry-t, emëron ministër financash njeriun e aferave korruptive

Mirëdita të nderuar anëtarë të grupit parlamentar, Përfaqësues të medias, Të dashur qytetarë, Dua ta nis mbledhjen me një urim në emër të Partisë Demokratike për 8 -vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Një urim që nuk i shkon vetëm vëllezërve ...

Me Shume
17 Feb
0

PD kallëzon në prokurori Veliajn për ndërtimin e paligjshëm tek Parku i Liqenit

Partia Demokratike kallëzoi sot penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, për ndërtimin e paligjshëm brenda Parkut të Liqenit të Tiranës. Me objekt; shpërdorim detyre dhe ndërtim të paligjshëm, sot Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Salianji, depozit​oi në prokurori kallëzimin ...

Me Shume
17 Feb
0

Mirdita e izoluar dhe e braktisur nga mungesa e investimeve në infrastrukturë

Deputetja Deda dhe banorët e fshatrave sjellin shqetësimin për mungesën e rrugëve dhe të investimeve prej 3 vitesh. Bashkia e Mirditës vuan mungesën e rrugëve që lidhin fshatrat me qendrën. Qeveria dhe pushteti lokal nuk kanë investuar asnjë fond në ...

Me Shume
16 Feb
0

Qytetarët dhe përfaqësuesit e PD ndalin ndërtimin e Veliajt tek Parku i Liqenit

Partia Demokratike, përfaqësuesit e saj në Këshillin Bashkiak dhe qytetarët e Tiranës protestuan sot në zonën e Parkut të Liqenit ku Erion Veliaj ka vendosur të ndërtojë. Qytetarët dhe përfaqësues të Partisë Demokratike duke e kundërshtuar këtë ndërtim si të ...

Me Shume
16 Feb
0

Rama pengon drejtësinë, vazhdon të mbrojë korrupsionin e deputetëve të tij

Edi Rama vazhdon të mbrojë nga drejtësia deputetët e tij Kokëdhima, Suli dhe Leskaj, vazhdon të mbrojë korrupsionin e tyre. Nga njëra anë, ai urdhëron parlamentin të mos shqyrtojë kërkesën e opozitës për mbarimin e mandateve, nga ana tjetër Edi ...

Me Shume
16 Feb
0

Edi Rama zgjedh Arben Ndokën, jo Sekretarin Kerry

Mimi Kodheli pati rastin të takohej me Sekretarin amerikan të Shtetit, Kerry, i cili theksoi si sukses ligjin e dekriminalizimit. Dy ditë më pas, ministrja e Edi Ramës shfaqet me Arben Ndokën, që është objekt i dekriminalizimit, një nga arsyet ...

Me Shume
16 Feb
0

Spitalet e Sarandës dhe Delvinës në degradim të plotë

Deputetja Elmazi sheh nga afër gjendjen dhe dëgjon akesat e pacientëve Deputetja Liliana Elmazi ishte në spitalet e Sarandës dhe të Delvinës ku pa nga afër gjendjen e mjerueshme të sistemit shëndetësor, dhe dëgjoi ankesat e kërkesat e qytetarëve. Pacientët, ...

Me Shume
15 Feb
0

Kerry vlerëson dekriminalizimin, Rama dërgon Arben Ndokën të prezantojë Prefektin e Lezhës

Departamenti amerikan i shtetit e cilësoi të papranueshme që Arben Ndoka, i dënuar në Itali për trafik prostitucioni dhe rrëmbim personi, të ishte pjesë e parlamentit. Sekretari Kerry, pasi e vlerësoi dje në Tiranë procesin e dekriminalizimit, e veçoi atë ...

Me Shume