fbpx

Author Archives: admin

06 Jan
0

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me demokratët e Fierit

Qeveria e Ramës me dy standarde. Çon drejt vetëvrasjes të rinjtë për një cigate hashash, ndërsa për mbrojtjen e Tahirit, Rama behet kryeprokuror dhe gjyqtar.  Edi Rama e do me çdo kusht kryeprokurorin për të mbyllur dosjet e krimit dhe ...

Me Shume
05 Jan
0

Deklaratë e këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, denoncuan si një përpjekje për t’i mbyllur gojën opozitës padinë që Erion Veliaj ka ngritur ndaj njërit prej këshilltarëve, Akil Kraja. Ai u padit prej Veliajt sepse e akuzoi se rritja e ...

Me Shume
04 Jan
0

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Efektet e Edi Ramës kryeprokuror po godasin çdo ditë drejtësinë dhe po i japin mbrojtje nga ligji çdokujt që implikon Saimir Tahirin në trafikun ndërkombëtar të drogës. Lirimi nga arresti me burg i Orest Sotës, në makinën e të cilit ...

Me Shume
29 Dec
0

Reagim i Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores Rovena Gashi

Kapja politike e Prokurorit të Përgjithshëm nga Edi Rama, pasi kthimit të pasaportës për Saimir Tahirin, dha sot një tjetër efekt. Kryeprokurori Edi Rama shkarkoi drejtuesen e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, dy ditë pasi, në ...

Me Shume
29 Dec
0

Basha: Me bashkimin e shqiptarëve do të çlirojmë Shqipërinë nga aleanca e Edi Ramës me krimin

Nga Kavaja Lulzim Basha dha mesazhin se 2018-a për opozitën do të jetë viti i bashkimit me shumicën e shqiptarëve për ta çliruar Shqipërinë nga krimi, njësoj si Kavajën. Entuziazmin e qytetarëve të Kavajës Lulzim Basha e përktheu si një ...

Me Shume
28 Dec
0

Basha: Detyra e opozitës është bashkimi i shqiptarëve për largimin e bandës që sundon Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lezhë se vendi ndodhet në një udhëkryq vendimtar, ku shumica absolute e shqiptarëve të ndershëm po varfërohet dhe po humbet të drejtat nga sundimi i një pakice të kriminalizuar dhe të korruptuar.  ...

Me Shume
27 Dec
0

Protestë pa kthim e shumicës së ndershme kundër pakicës së kriminalizuar

Lulzim Basha i ftoi shqiptarët të bashkohen me protestat e opozitës për t’i dhënë fund sundimit mafioz të Edi Ramës, i cili ka për qëllim të përdorë çdo mjet për të ruajtur pushtetin dhe pasurimin personal, kundër interesit të shumicës ...

Me Shume
27 Dec
0

Aleanca e Grave Deputete kërkon dënimin e dhunës dhe dhunuesve të deputeteve brenda dhe jashtë Parlamentit

Aleanca e Grave Deputete i kërkoi Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, që të dënojë dhe të marrë masa për deputetët dhe punonjësit e Policisë që ushtruan dhunë kundër dy deputeteve vajza, Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi. Gratë deputete i dërguan një ...

Me Shume
24 Dec
0

FRPD homazh proteste në Kukës për Florenc Beqiraj

Forumi Rinor i Partisë Demokratike zhvilloi në Kukës një homazh proteste për Florenc Beqiraj, të riun që humbi jetën në Francë në mënyrë të dhunshme dhe në rrethana akoma të pasqaruara, ndërsa mbahej në paraburgim në pritje të statusit të ...

Me Shume
23 Dec
0

Fatura “Veliaj” prej 75 mijë lekë çdo muaj, është dhurata e vërtetë për familjet e Tiranës

Deklaratë e këshilltarit bashkiak të Partisë Demokratike, Akil Kraja Pas kalimit të paligjshëm të buxhetit 2018, një familje në Tiranë do t’i paguajë Bashkisë më shumë taksa! Për një familje në Tiranë “më shumë taksa”, përkthehet në një faturë që ...

Me Shume