fbpx

Author Archives: admin

23 Feb
0

PD dorëzon në Prokurori fakte të reja të paligjshmërisë së Veliajt në Parkun e Liqenit

Sekretari për Aksionin Qytetar depozitoi sot në prokurori fakte të reja për paligjshmërinë e ndërtimit që po bën Erion Veliaj brenda parkut të Liqenit. “Siç jeni njohur, i vendosur me shpalluat pas murit për aferën klienteliste dhe korruptive të shkatërrimit ...

Me Shume
23 Feb
0

PD kërkesë Kuvendit: Të enjten të kalojë dekriminalizimi

Partia Demokratike i drejtoi sot Kryetarit të Kuvendit një kërkesë për të vënë në zbatim ligjin e Dekriminalizimit. Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka kërkuar Kuvendit që aktet nënligjore që mundësojnë vënien menjëherë në veprim të Ligjit për Dekriminalizimin ...

Me Shume
22 Feb
0

PD dhe qytetarët e Tiranës protestojnë kundër betonizimit të Parkut të Liqenit

Protestuesit: Veliaj rrethon parkun, ne rrethojmë Veliajn. Veliaj beton në park, ne mbjellim pemë Partia Demokratike dhe qytetarët e Tiranës kanë protestuar sot kundër betonizimit të Parkut të Liqenit, dhjetfishimit të taksave, të faturave të ujit dhe rritjes së çmimit ...

Me Shume
21 Feb
0

Të hënën në orën 10, bashkë me qytetarët e Tiranës për të ndalur oligarkun e Bashkisë

Thirrje e këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës dhe degëve të PD të Tiranës Erion Veliaj, ky mashtrues i korruptuar që premtoi se nuk do rriste çmimin e biletës së urbanit dhe 24 orë më vonë e rriti duke ju ...

Me Shume
21 Feb
0

Spitali i Bulqizës, qendra shëndetësore ku mungon gjithçka

Deputetët Keta, Hoxha dhe Shehu shohin kushtet e mjerueshme dhe dëgjojnë ankesat e pacientëve Deputetët e Partisë Demokratike Roland Keta, Bedri Hoxha dhe Sherefedin Shehu, panë nga afër  gjendjen në spitalin e Bulqizës dhe dëgjuan shqetësimet e paciantëve dhe familjarëve ...

Me Shume
21 Feb
0

Materniteti i Pogradecit në gjendje të mjerë, shëndetësia Rama-Beqa mashtrim

Deputetja Qirici sheh nga afër kushtet mizerabël dhe takon pacientet që duhet të blejnë gjithçka vetë Deputetët demokratë vijojnë denoncimet nga terreni të rrënimit të spitaleve dhe sistemit shëndetësor në të gjithë vendin. Deputetja e Korcës Eleni Qirici ishte në ...

Me Shume
21 Feb
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon ashpër dhunën e ushtruar sot ndaj të rinjve, ndaj të moshuarve, ndaj burrave e grave të Tiranës, që kanë dalë në mbrojtje të pasurisë së tyre, kanë dalë në mbrojtje të Parkut të Liqenit. Kjo dhunë e ...

Me Shume
20 Feb
0

25 – vjetori i rrëzimit të shtatores, flasin protagonistët e asaj dite: Zoti ka qenë me ne, liria fitoi

25 vite më parë studentë dhe qytetarë të Tiranës rrëzuan shtatoren e diktatorit Enver Hoxha. Ndërsa populli vuante nga varfëria, nga mungesa e bukës, në vend ngriheshin bunkerë dhe shtatore. Terrori komunist nuk kursente askënd, censura kishte shtrirë kthetrat e ...

Me Shume
20 Feb
0

Le ta bëjmë 20 Shkurtin një standard të papajtueshmërisë me të keqen

Falënderoj gjithsecilin prej jush zonja dhe zotërinj të pranishëm këtu në këtë ceremoni përkujtimore, ata dhjetëra apo qindra që ndodhen sot jashtë për shkak se kjo sallë kaq zë, Zoti ambasador, Të nderuar përfaqësues rë trupit diplomatik, Përfaqësues dhe drejtues ...

Me Shume
20 Feb
0

Veliaj vazhdon ndërtimin e paligjshëm, korruptiv e klientelist të Parku i Liqenit

 Përfaqësuesit e Partisë Demokratike denoncojnë sërish aferën e Veliajt  Erion Veliaj nuk tërhiqet nga paligjshmëria e tij dhe vazhdon të ndjekë interesin korruptiv e klientelist duke ndërtuar brenda Parkut të Liqenit. Edhe pse banorët e Tiranës kanë protestuar, edhe pse ...

Me Shume