fbpx

Author Archives: admin

03 Mar
0

Mashtrimi i Ramës me Myzeqenë, banorët: Investimi me shumë para dhe i panevojshëm

Banorët e Thanës në Lushnje kanë protestuar dhe kanë kundërshtuar propagandën që bëri dy ditë më parë në fshatin e tyre kryeministri Rama. Ata thonë se investimi 2 milionë eurosh në një rezervuar aty është shpenzim i madh dhe i ...

Me Shume
03 Mar
0

Ose pranoni dekusarizimin e parlamentit, ose ne nuk e gjejmë më veten në këtë parlament!

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zoti Kryetar! Të nderuar qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë! Parlamenti i vendit, njohu javën që kaloi tronditjen e tij më të madhe në historinë e ekzistencës së tij si parlament pluralist. Parlamenti ka njohur ...

Me Shume
03 Mar
0

Parlamenti në krizë, mbron krimin dhe shkel kushtetutën

Në fakt nuk do të ishin fare të nevojshme negociatat, pasi formulari, për të cilin bëhet fjalë ka ardhur i gatshëm nga FBI, siç jeni dhe ju në dijeni dhe nuk ka pasur fare nevojë të hyjë në këto negociata ...

Me Shume
03 Mar
0

Rama dhe Tahiri rikthyen Shqipërinë në hartën e drogës

Reagim për mediat i deputetit Flamur Noka, pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për narkotikët. -Z.Noka, pak minuta më parë në një dalje z.Tahiri tha se Raporti i DASH ka vlerësuar punën efektive të policisë së shtetit për sa ...

Me Shume
03 Mar
0

Për të mbrojtur Kokëdhimët e tij, Rama po shkel marrëveshjen me Brukselin, po injoron Gjykatën Kushtetutese

Ka një skenar të Edi Ramës për të prishur marrëveshjen e 24 Dhjetorit të vitit 2014, kushti për të cilin palët politike ranë dakort me ndërhyrjen e Brukselit për dy çështje madhore, çështja e parë që kishte të bënte me ...

Me Shume
03 Mar
0

Vetëm formulari i PD garanton zbatimin e dekriminalizimit

Ajo që po ndodh, deri mbrëmë por vazhdon dhe sot, janë përpjekje të mazhorancës që konsensusi i 21 Dhjetorit të prishet. Eshtë detyrim i Parlamentit të miratojë pikë për pikë atë që kërkon ligji dhe pikë për pikë jo vetëm ...

Me Shume
02 Mar
0

Basha takon zv. Presidentin BB, Muller. Situata e rëndë ekonomike, rritja e borxhit publik, mungesa e investimeve, rritja e papunësisë, shqetësim i PD

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim zv. Presidentin e Bankës Botërore për Rajonin e Europës dhe Azisë Qendrore, z. Cyril Muller, Drejtorin Ekzekutiv të Bankës Botërore për Shqipërinë, z. Patrizio Pagano dhe znj. Ellen Goldstein, Drejtoreshë Rajonale ...

Me Shume
02 Mar
0

Malësia e Madhe në protestë kundër varfërisë e padrejtësisë

Qindra banorë kërkojnë të drejtën e tyre.  Përfaqësuesit e PD përkrahin qytetarët Kopliku ishte në këmbë sot, në protestë kundër varfërisë, papunësisë dhe padrejtësive të shkaktuara nga qeveria. Sekretari për aksionin qytetar Ervin Salianji i shoqëruar nga deputeti Gjovalin Bzheta ...

Me Shume
02 Mar
0

Edi Rama orkestron krizë politike sepse i trembet reformës në drejtësi sipas Venecias

Situata është e jashtëzakonshme dhe po përkeqësohet nga ora në orë. Qytetarët shqiptarë duhet ta marrin vesh se Edi Rama jo vetëm refuzon që të pezullojë Armando Prengën nga punimet e Parlamentit por tashmë ka depozituar në Kuvend një kërkesë ...

Me Shume
02 Mar
0

Rama do të ndryshojë ligjin për TVSH, për mikun e tij

Edi Ramës nuk i mjafton kontrolli që ka arritur të verë mbi mediat private përmes joshjes, blerjes, shantazhit e kopaçes AMA. Por edhe një media publike si RTSH, megjithëse e komandon de facto, do patjetër ta shtjerë në dorë edhe ...

Me Shume