fbpx

Author Archives: admin

12 Mar
0

Kryetari i DEMYC dënon dhunën e qeverisë ndaj protestuesve në Tiranë

Të rinjtë demokratë të Europës kanë reaguar të shqetësuar për dhunën e qeverisë ndaj prostestuesve në Shqipëri. Në një letër që i ka dërguar kryetarit të FRPD, Belind Këlliçi, kreu i DEMYC, i kërkon autoriteteve ti japin fund arrestimeve të paligjshme ...

Me Shume
11 Mar
0

Rama e di mirë që shqiptarët nuk e duan më, prandaj nuk do zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua më banorë të Burrelit, me tregtarë dhe banorë të fshatrave përreth. Banorët e Burgajetit, Macukullit, Rukaj, Derjan, Lisit dhe Komsi, shprehen shqetësime për varfërin, papunësinë dhe pamundësinë për të përballuar kostot që ...

Me Shume
10 Mar
0

Duhet të perzgjedhen rrugët dhe mjeteve të duhura të aksionit opozitar në mënyrë që të mos kërcenohen arritjet e deritanishme, dhe t’i shërbehet konsolidimit të shtetit të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi axhendën e vizitës së tij në Kosovë me takime me drejtues të​ partive opozitare, kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, kryetarin e Vetëvendosjes Visar Ymeri dhe kryetarin e Nismës për Kosovën Fatmir Limajn. Në ...

Me Shume
10 Mar
0

Të gjitha përpjekjet duhen orientuar ne shërbim te integritetit dhe konsolidimit të shtetit të Kosovës dhe integrimit te tij euroatlantik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur vizitën në Kosovë me homazhet pranë varrit të presidentit Ibrahim Rugova, dhe viziten ne familjen e tij. Axhenda e zotit Basha vijoi me një takim me presidentin e​ zgjedhur Hashim Thaçi, kryeministrin ...

Me Shume
10 Mar
0

Nuk doni drejtësi, as hetim, as denoncime, keni prioritet paktin me krimin 

Prej mëse dy javësh grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe opozita ka nisur një marrdhënie të kushtëzuar me Parlamentin, dhe kjo, jo sepse kështu na u tek papritur, por sepse në kohën që ne prisnim miratimin e akteve nënligjore për ...

Me Shume
10 Mar
0

Berisha: PS rrezik kombëtar, kërcënim për Shqipërinë

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zoti kryetar! Të dashur qytetarë dhe qytetare të vendit! Dje, pas tre dekadash, PS doli publikisht me aktin e tradhëtisë kombëtare duke shpallur Partinë mbi vendin, Partinë mbi Shqipërinë. Bijtë u kthyen tek etërit në mënyrën ...

Me Shume
10 Mar
0

Pacienti në qendër të sistemit, reforma bëhet vetëm nga profesionistët

Departamenti i Shëndetësisë së PD, prezanton platformën me profesionistët e fushës në qytetin e Durrësit Dhjetëra mjekë e specialistë të fushës në Durrës, diskutuan me Departamentin e Shëndetësisë së Partisë Demokratike mbi problematikat, shqetësimet dhe zgjidhjet për ti ardhur në ...

Me Shume
09 Mar
0

35% e kandidatëve për deputetë do të jenë nga FRPD

Të nderuar kryetare, kryetarë të zgjedhur! Në këtë sallë bëhen shumë mbledhje, bëhen shumë takime dhe është mbushur shpeshherë me energji rinore dhe sa herë është mbushur me energji rinore ka shkëlqyer. Sot kjo sallë shkëlqen dy herë dhe është ...

Me Shume
09 Mar
0

PD: Të futen në kalendar dhe të miratohen amendamentet e opozitës

Grupi diskutoi dhe një herë  për gati dy orë lidhur me çështjet kryesore që kemi ngritur tashmë dhe që mishërohen në dy amendamentet që kemi paraqitur në parlament. Një, që lidhet me ligjin për dekriminalizimin dhe që ndalon deputetë apo ...

Me Shume
09 Mar
0

Basha:  Shqipëria, i vetmi vend në Europë ku populli po varfërohet e qeveria po pasurohet 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë në Poshnje si dhe me banorë të Lapardhasë, Velabishtit dhe Urës Vajgurore. Tregtarët në Poshnje u ankuan për mungesën e xhiros për shkak të papunësisë dhe varfërisë që sa vjen ...

Me Shume