fbpx

Author Archives: admin

16 Mar
0

Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, dekriminalizimi dhe reforma në drejtësi janë prioritetet e shumicës së shqiptarëve përballë oligarkisë

Kryetari i Partisë Demokratike ka nisur vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me takime me kongresmenë dhe Këshillin e Atlantikut të Veriut.  Sfidat e Shqipërisë për ndërtimin e një demokracie funksionale dhe shtetit të së drejtës, si zbatimi i ...

Me Shume
16 Mar
0

Prononcim i kryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka

Qëndrimi i grupit parlamentar do të mbetet i njëjti përderisa nuk ka ende një reflektim nga mazhoranca për çështjet që ne kemi ngritur që tashmë ju i njihni shumë mirë. Atë që lidhet me ligjin e dekriminalizimit,  funksionimin e komisioneve hetimore ...

Me Shume
15 Mar
0

Edi Rama merr në mbrotje të kërkuarin e FBI për mashtrim financiar

Prej një javë, shqiptarët janë njohur nepërmjet medias se Byroja Federale e Hetimit (FBI) ka zbarkuar në Shqipëri pasi ka rënë në gjurmët e një krimi financiar. Kompania e cila hetohet është drejtuar nga Knidi Bashari, këshilltari i Ministrit të ...

Me Shume
14 Mar
0

Protestë kundër varfërisë dhe ndotjes në qytetin e Laçit

Qindra qytetarë në Kurbin protestuan sot përpara bashkisë në Ditën e Verës kundër djegies së mbeturinave në kodrën e gjelbër të qytetit duke u kthyer në një rrezik të madh për jetën e tyre. Protesta nisi në sheshin qendror të ...

Me Shume
14 Mar
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e tronditur nga sulmi i përgjakshëm terrorist mbrëmë në qendër të Ankarasë, ku humbën jetën mbi 30 qytetarë. Partia Demokratike shpreh ngushëllimet e saj për familjet e viktimave dhe uron shërim të shpejtë të të plagosurve. Ne ...

Me Shume
13 Mar
0

Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në Shqipëri është beteja e radhës e Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i cili po merr pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane mes krerëve të Partive simotra dhe Ministrave të Jashtëm të partive anëtare të PPE-së u takua dhe bisedoi me Presidentin e ...

Me Shume
13 Mar
0

Mjerimi i Ramës me manipulimin e videos, shenjë e krizës së thellë ku ndodhet

Edi Rama tentoi dje të manipulonte opinionin publik, duke sajuar në mënyrë banale një fabul me një video nga takimi i z.Basha me banorët e Klosit. Kudo, në çdo cep të vendit, revolta ndaj Edi Ramës, varfëria që ka sjellë, ...

Me Shume
13 Mar
0

Fuqizim real i gruas, jo për fasadë e për numra propagande

“Shqipëria dhe Kosova duhet të bashkojnë agjendat për të  Drejtat e Grave në të gjitha trevat shqipfolëse”, kështu deklaroi në Prizren, Albana Vokshi, Kryetare e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, e ftuar në një takim për 26 vjetorin e ...

Me Shume
13 Mar
0

18 mijë banorë të Mirditës të mashtruar nga qeveria për ujësjellësin

18 mijë banorë të Mirditës nuk furnizohen me ujë të pishëm në çezmat e tyre. Shkak është bërë mospërmbyllja e projektit të Ujësjellësit të Bargjanës, i cili ishte premtuar nga qeveria që një muaj më parë. Për të parë nga ...

Me Shume
12 Mar
0

Basha: Me 1.2 miliardë dollarë të vjedhura në një vit shqiptarët do të kishin 6 vjet energji elektrike falas

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me banorë të Klosit dhe me të rinjtë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Banorët e Klosit e kanë njohur kryetarin Basha me shqetësimet e tyre ku ndër më kryesoret ishte papunësia ...

Me Shume