fbpx

Author Archives: admin

29 Mar
0

Dhuna ndaj protestuesve, PD kallëzon penalisht drejtorin e Policisë Bashkiake dhe Drejtorin e Policisë së Tiranës

Prononcim për mediat i z.Ristani dhe z.Kaso Partia Demokratike depozitoi sot në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin pendal për drejtorin e policisë bashkiake të Tiranës dhe drejtorin e Policisë së Tiranës, për dhunën e ushtruar dje në protestën për mbrojtjen e ...

Me Shume
29 Mar
0

Edi Rama u kërkon nxënësve të ekselencës të bashkohen me bandën e trafikantëve, tutorëve dhe hajdutëve

Edi Rama i konsideron shkollat publike në vend, si organizata të partisë së tij dhe gjimnazistët si të rinj të paditur, duke ndërhyre brutalisht tek ta, me anë të letrave ku ju kërkon anëtarësim. Me këto letra shantazhuese dhe të ...

Me Shume
28 Mar
0

Aksion permanent opozitar dhe qytetar kundër oligarkisë që qëndron mbi ligjin

Ristani: Opozita dhe Partia Demokratike do të rrisin aksionin politik dhe jo vetëm por edhe aksionin qytetar sepse do të krijojmë një aksion të gjerë për Tiranën ku do ti bëjmë thirrje të gjithë opinionit publik në Tiranë dhe shkallë ...

Me Shume
28 Mar
0

Qeverisja mbi Kushtetutën e mbi ligjin është tirani. Tiranitë kanë vetëm një fat, ato përmbysen

Sot Edi Rama konfirmoi se është personi mbrapa betonizimit të Tiranës, se ai i është rikthyer programit të betonizimit të Tiranës që nisi dhe e vazhdoi për 11 vite me radhë. Për këtë arsye ka emëruar një kukull në krye ...

Me Shume
28 Mar
0

Policia nën urdhëra politikë, dhunon opozitën, mbron paligjshmërinë në Park

Unë ju falënderoj sot për pjesëmarrjen dhe dokumentimin e kësaj proteste qytetare në mbrojtje të ligjit. Këtu janë angazhuar nga 2500 forca që ka i gjithë qarku i Tiranës, ishin rreth 1800 forca, të gjithë të mbrojtje të paligjshmërisë, pjesa ...

Me Shume
28 Mar
0

Paloka: Jemi në mbrojtje të Parkut dhe Ligjit

Ne jemi sot para dëshmisë së një shteti inegzistent, të një shteti të padrejtësisë, i cili dënon, burgos, të pafajshëm që s’kanë të paguajnë energjinë elektrike, që duan të rregullojnë pullazin e shtëpisë, por ndërkohë vë me qindra forca policie ...

Me Shume
28 Mar
0

Projekti i Veliajt, tradhti ndaj qytetarëve, dhuna ndaj protestuesve i shtohet paligjshmërisë

Projekti i Veliajt për parkun është tradhti ndaj qytetarëve dhe një shkelje e gjithanshme e ligjit sepse; Nuk ka bërë ASNJE konsultim publik ashtu si e parashikon ligji. Nuk ka një projekt përfundimtar por një projekt që ndryshon sipas rastit, ...

Me Shume
26 Mar
0

Basha me sindikatat: Oligarkia ju do të vdekur, por kriza, papunësia, varfëria, eksodi kanë nevojë për forcën tuaj

Të dashur dhe të respektuar themelues e drejtues të BSPSH-së I nderuar zoti Kalaja, Zonja dhe zotërinj Sot, në këtë takim të bukur përkujtimor kam kënaqësinë e veçantë t’ju përshendes dhe t’ju uroj me gjithë zemër: Gëzuar 25 e Bashkimit ...

Me Shume
25 Mar
0

Krimi do të çmontohet, oligarkia do të çmontohet, demokracia do të triumfojë

Ju falenderoj për praninë këtu në këtë bashkëbisedim, të cilin mendova ta organizoj së pari për t’ju informuar në vetë të parë për vizitën time në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe përmes jush teleshikuesit tuaj, opinionin publik, ndonëse vizita ...

Me Shume
25 Mar
0

Vrasja në Gjirokastër, autori lehtësi nga kreu i policisë, para dhe pas aktit kriminal

Vrasja dy ditë më parë në Gjirokastër, është një ngjarje e rëndë, një ngjarje e paralajmëruar madje e lejuar të ndodhë nga policia atje, nga drejtori i Policisë, pasi autori kishte të gjitha lehtësitë, para dhe pas aktit kriminal. Autori ...

Me Shume