fbpx

Author Archives: admin

13 Apr
0

Veliaj i zhytur në korrupsion e vandalizëm, sulmon Presidentin për ambiciet e tij politike

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë denoncuar sot abuzimet e kryetarit të Bashkisë, Veliaj, dhe kanë dënuar sulmet e ulëta dhe fyerjet e tij ndaj Presidentit të Republikës. Këshilltarët e PD e mbajtën qëndrimin e tyre pranë ...

Me Shume
13 Apr
0

Efekti i uljes së taksave që parashikon platforma e Partisë Demokratike është 1 miliardë euro në ekonomi, minimalisht 25 mijë vende të reja pune vetëm vitin e parë

Varfëria, papunësia, rënia e fuqisë blerëse, ilaçet e skaduara kanë qenë  disa nga shqetësimet që banorët e Cërrikut i kanë shprehur kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Të zhgënjyer nga vota që i dhanë Edi Ramës, pasi jo vetëm që ...

Me Shume
13 Apr
0

Mazhoranca, nga një krim kushtetues, në tjetrin

Grupi u ndal gjërësisht në diskutimin e bërë sot në Këshillin e mandateve . Ju jeni në dijeni të faktit që mazhoranca u detyrua më në fund të ecë në anën kushtetuese pasi deri dje ka qenë haptaz në kryerjen ...

Me Shume
13 Apr
0

Mazhoranca kërkon mekanizma për t’ia fshehur deputetët drejtësisë

Mazhoranca e kapur ngushtë prej arrogancës së saj për shkak të moszbatimit  të Kushtetutës dhe vendimeve te Gjykatës Kushtetuese kërkon të gjejë mjet shpëtimi nëpërmjet formulimeve evazive për dërgimin e cështjes në Gjykatën Kushtetuese. Në fakt nuk është e rregullt ...

Me Shume
13 Apr
0

Mungojnë ilaçet, mungojnë paisjet, s’ka shëndetësi, ka biznes Rama-Beqaj

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, Albana Vokshi së bashku me deputetët e PD-së Albina Deda dhe Bedri Mihaj, vizituan sot Spitalin e Onkologjisë në QSUT për të parë nga afër kushtet dhe trajtimin e pacientëve. Deputetët bashkëbiseduan ...

Me Shume
13 Apr
0

Raportet ndërkombëtare: Korrupsioni i qeverisë ka kthyer Shqipërinë mbrapa

Dy raporte të rëndësishme ndërkombëtare kanë konfirmuar realitetin tronditës në Shqipëri për gjendjen e ekonomisë dhe të demokracisë. Freedom House dhe Dhoma Gjermane e Industrisë bashkohen tek një tregues në lidhje me përkeqësimin e situatës në vendin tonë, që është ...

Me Shume
12 Apr
0

Forcohen lidhjet e të rinjve të djathtë në rajon

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi mori pjesë në punimet e DEMYC (Democrat Youth Community of Europe), e cila është organizata politike më e vjetër në Europë e të rinjve të qendrës së djathtë, në Shkup të ...

Me Shume
12 Apr
0

Mazhoranca nxjerr pengesat e para për hetimin e aferës 500 milionë euro Rama-CEZ

Sapo përfundoi Konferenca e Kryetarëve ku u mor në shqyrtim kërkesa e Partisë Demokratike për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për marrëveshjen me mirëkuptim mes qeverisë shqiptare me CEZ. Për fat të keq, nga diskutimet që u bënë në ...

Me Shume
12 Apr
0

Mirëmbajtja e rrjetit, Rama, 8.8 milionë euro mikut të tij pa tender e pa garë

8.8 milionë euro me një dorë, pa tender e pa garë. Kjo është goditja e radhës e Edi Ramës që ka vendosur të ndajë këtë shumë marramendëse me oligarkët e tij, për mirëmbajtjen e rrjetit dixhital të Radio Televizionit Shqiptar. ...

Me Shume
11 Apr
0

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, prioriteti i parë dhe më i rëndësishmi i Shqipërisë

Kemi rënë dakord të konsolidojmë qëndrimet tona për tre çështje kryesore: zgjedhje të lira dhe të ndershme, sistemi që të garantojë përfaqësimin e shqiptarëve dhe platforma opozitare me taksa të ulëta, garantimin e pronës private, garantimin e lirisësi rrugët për ...

Me Shume