fbpx

Author Archives: admin

14 Apr
0

Ja pse qeveria nuk i do komisionet parlamentare, e trëmb e vërteta e opozitës

Zonja dhe zotërinj Kolegë deputetë! Diskutimi i nismës së Grupit Parlamentar të PD-së në këtë seancë në fakt ngre një nga çështjet më thelbësore që ka të bëjë me parlamentarizmin në Shqipëri, me sistemin tonë politik. Është thelbësore për faktin ...

Me Shume
14 Apr
0

Amendamenti i PD nuk i intereson Ramës, i do kriminelët me pushtet

Të nderuar qytetarë Cili shqiptar i ndershëm si shumica e shqiptarëve, shpesh i varfër dhe që me zor e shtyn muajin, që pret që në këtë sallë të flitet për hallet e tij, cili është ai që pret të shohë ...

Me Shume
14 Apr
0

Investitorët po ikin, Rama luan basketboll në zyrë

Meqënëse ministri i Financave i qan shpirti shumë për shtresat në nevojë desha të sjell në vëmendjen tuaj rastin e arsimtares nga Elbasani e cila disa ditë më parë po shiste veshkën e saj për të larë borxhet dhe për ...

Me Shume
14 Apr
0

Krimi dhe korrupsioni ka uzurpuar të gjitha zyrat shtetit, thotë raporti i DASH

I nderuar drejtues i seancës, Kolegë deputetë ! Bllokimi i Komisioneve Hetimore në Parlament fakton barrikadën shtetërore për të penguar zbardhjen e abuzimeve me pseudoreformat që vodhën Shqipërinë, burgosën shqiptarët, larguan qindra mijëra shqiptarë drejt vendeve të BE për të ...

Me Shume
14 Apr
0

Duhet vepruar sot!

Qeveria aktuale dhe propaganda janë përherë në një konvergjencë të pëlqyeshme dhe hera herës të duket sikur qeveria punon për propagandën dhe jo anasjellas. Por nuk mund të themi të njëjtën gjë sa i takon ekonomisë dhe realitetit ekonomik të ...

Me Shume
14 Apr
0

Qeveri e kriminalizuar që po grabit çdo ditë shqiptarët

Pavarësisht se është mbrojtur kaq shumë nga kryeministri ynë nuk kisha dëgjuar deri më sot mbrojtje më të mirë juridike që i është bërë Armando Prengës nga ligjërata e ministres parafolëse, e cila në fakt nuk na tha se ku ...

Me Shume
14 Apr
0

Korrupsioni në çdo degë të qeverisjes, DASH ngre alarmin për Shqipërinë

Korrupsioni. Korrupsioni i shtrirë kudo, në çdo degë të qeverisjes. Ky është problemi më i madh i Shqipërisë. Ky është konkluzioni i Departamentit amerikan të Shtetit. Raporti vjetor i DASH e vë korrupsionin në krye të listës. Korrupsioni i 340 ...

Me Shume
14 Apr
0

Të djathtë e të majtë të shporrim me votë këtë kastë oligarkike, që jo vetëm s’mbajti premtimet por qëllim të vetëm ka pasurimin e saj

Banorët e Dumresë janë jo vetëm të zhgënjyer nga qeveria “Rama” por dhe në situatë ekonomike tepër të vështirë. Jo vetëm nuk kanë përfituar asnjë subvencion nga qeveria por rritja e çmimeve të imputeve bujqësore, energjisë etj, si dhe rënia ...

Me Shume
14 Apr
0

Gregu me syze 60 mijë euro, të tregojë burimin e parave, ose kush ia ka bërë dhuratë

Media ka zbuluar se studenti më i pasur në vend, dhe ndoshta në rajon, është i papuni Gregor Rama, djali i kryeministrit. Zbulimi nuk ka qënë shumë i vështirë për t’u bërë, pasi Gregu, studenti i papunë, është pjesë e ...

Me Shume
13 Apr
0

Kërcënimi kriminal i tregtares, kryetari i Bashkisë Lushnje të japë dorëheqjen

Partia Demokratike ka dënuar sot sjelljen skandaloze të kryetarit të Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe i cili kërcënoi një qytetare në mes të ditës në mes të qytetit. E kërcënuara nga kryetari i Bashkisë është një tregtare që po protestonte ...

Me Shume