fbpx

Author Archives: admin

28 Apr
0

Mbifaturimet bëjnë kërdinë në Lezhë, qytetarët s’ka kush i pret

Qytetarët ankohen për faturimet mbi konsumin. Nuk gjejnë zgjidhje edhe pas ankesave zyrtare. Kreu i PD Lezhë, thirrje OSHEE të ndalë abuzimin. Banorët e Lezhës ankohen prej muajsh për fatura të larta nga OSSHE. Mbifaturimet sipas tyre janë abuzime që ...

Me Shume
27 Apr
0

Abuzimet e Ramës, 79 herë më të larta se në vitin 2010

Premisa për shtimin e abuzimeve në vitin 2016  Siç paralajmëroi dje kryetari Basha, do të nisim me detajimin e aferave korruptive të qeverisë. Qytetarët do të shohin qartë se cfarë ka bërë Edi Rama në këto 3 vite me taksat ...

Me Shume
27 Apr
0

Padi në Gjykatë për Veliajn, shkel ligjin, nuk jep informacion dhe nuk bën transparencë

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar sot në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit në lidhje me informimin. Veliaj dhe bashkia e tij nuk i janë përgjigjur asnjërës prej dhjetra ...

Me Shume
27 Apr
0

Rama bashkon Shullazin dhe Hakmarrjen për Drejtësi në kullën e betonit tek aneksi i Qemal Stafës

Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit Qemal Stafa, për të ndërtuar një kullë betoni ku besohet se kumbari ka bashkuar interesat e dy bandave të tij të preferuara. Të ...

Me Shume
26 Apr
0

2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet, 88 milionë dollarë tendera për 11 miqtë e Edi Ramës, 90 milionë dollarë shpenzime për luks, 46.2% e familjeve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike me shifra dhe emra konkret, vjedhjet, abuzimet, me paratë e shqiptarëve dhe kompanitë që përfitojnë shumicën e tenderave në vend.  2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet. 88 milionë dollarë  tendera u ...

Me Shume
26 Apr
0

Rama nuk zbatoi ligjin, mori përsipër negociata private me Shullazin

Fakte të reja tronditëse dalin për denoncimin që ish-rektori i Universitetit Dhori Kule ka bërë në Prokurori në lidhje me kërcënimet që i janë bërë nga Shullazi dhe banda e tij për atë që tashmë dihet si përfshirja më e ...

Me Shume
26 Apr
0

Banda e qeverisë me maska e kallashnikovë terrorizon Sukthin, goditet biznesmeni

Banditët që shërbyen Dakon dhe Ramën në zgjedhje sundojnë Sukthin e Durrësin.   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit ku një bandë e armatosur me kallashnikov dhe me maska ...

Me Shume
25 Apr
0

Dhjetra banesa e biznese nën ujë, Veliaj e ka mendjen tek fasadat dhe asambleja

Anëtarët e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës vizituan sot disa lagje të përmbytura të kryeqytetit dhe u takuan me banoret. Lagje të tëra kanë qënë në gjendje të vështirë si në zonën e shkollës “26 Nëntori” në Don ...

Me Shume
25 Apr
0

Rama ka standard kriminal, ta mbajmë drejtësinë larg tij

Ju jeni njohur me qëndrimin politik të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, një qëndrim që shpreh papajtueshmërinë e plotë me standardin tërësisht kriminal që ka ndjekur Edi Rama, ku nga njëra anë urdhëron dënimin e denoncuesit të Emiliano Shullazit me ...

Me Shume
25 Apr
0

Basha: Dënimi i Sali Berishës, hakmarrje për t’i dhënë gajret bandës së Shullazit

Çështja Shullazi hapi i parë i Reformës në Drejtësi: Përfundimi me sukses i procesit hetimor con para drejtësisë jo vetëm Emilianon por edhe emilianot e tjerë në qeveri dhe ju fakton shqiptarëve përse për dy vite e gjysëm Edi Rama e vonoi ...

Me Shume