fbpx

Author Archives: admin

09 May
0

Basha: Më 11 Maj të gjithë bashkë në Tiranë për të larguar kasapin e zgjedhjeve, për qeverinë tranzitore, për Shqipërinë si Europa.

  Lideri i opozitës Lulzim Basha u prit me entuziazëm të pazakontë, si në Gjirokastër, ashtu edhe në Mallakastër. Pavarësisht reshjeve të shiut, mallakastriotët dolën me makinat e tyre për të pritur zotin Basha me thirrjen më popullore sot në ...

Me Shume
09 May
0

Basha: Koha të zgjedhim mes Shqipërisë së hajdutërisë dhe krimit ose Shqipërisë së shpresës

    Sot është 9 Maji, Dita e Europës, dhe sot nga Gjirokastra, kjo energji e jashtëzakonshme, frymëzuese për kauzën tonë të drejtë, i thotë çdo shqiptari, pavarësisht prej bindjeve politike, pavarësisht prej moshës, pavarësisht prej krahinës, pavarësisht prej fesë, ...

Me Shume
08 May
0

Basha: Çdo tentativë për t’u imponuar shqiptarëve zgjedhje të diktuara nga krimi do të përballet me rezistencën më totale

  Klevis Balliu mbahet në burg, me arrest politik, me urdhra të drejtpërdrejt politikë ndaj prokurorëve të kapur e të nënshtruar të partisë shtet, organizatës kriminale të Rilindjes Në qeli, aty ku kanë çuar Klevis Balliun, sepse mbron nënat dhe ...

Me Shume
08 May
0

Basha: 100 milionë euro subvencione, 50 milionë euro për infrastrukturën, mbrojtje e prodhimit vendas, platforma e PD bujqësinë

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua sot pasdite me fermerë dhe blegtorë të Devollit. Duke i falenderuar për mbështetjen historike që kjo zonë i ka dhënë Partisë Demokratike, ai theksoi se ishte një fatkeqësi kombëtare që Devolli ...

Me Shume
06 May
0

Basha: Arsimi i lartë, në krizën më të rëndë në 29 vite – do vendosim një nivel të ri pagash për pedagogët dhe kërkuesit shkencorë

  Arsimi i lartë ndodhet në krizën më të rëndë që ka parë në 29 vite. PD do ta anullojë menjëherë ligjin aktual.   Prej vitit 2013, ku buxheti për arsimin ishte 4,24 %, ka rënë në vitin 2019 në ...

Me Shume
03 May
0

Bardhi: Nuk jemi në betejë për pushtet, jemi në betejë për të mbrojtur demokracinë në Shqipëri

  Në këtë moment nuk jemi në betejë për pushtet, jemi në betejë për të mbrojtur demokracinë në Shqipëri. Prandaj është betejë që na bën bashkë, demokratëve dhe socialistëve   Takimi i Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi me aktivin e ...

Me Shume
02 May
0

Basha: Qëndresa jonë, vendosmëri e shqiptarëve se nuk ka asnjë hap pas, por vetëm hapa para në betejën për demokraci

  Qëndresa jonë në të gjithë Shqipërinë është vendosmëria e shumicës së shqiptarëve se nuk ka asnjë hap pas, por vetëm hapa para në betejën për liri dhe demokraci.   Duke u solidarizuar me protestën në 12 akset kryesore të ...

Me Shume
01 May
0

Gazment Bardhi: Bashkimi me PD në opozitë, treguesi më i mirë se qytetarët janë të vendosur për të fituar betejën për zgjedhje të lira

  Bashkimi me PD në opozitë, pa interes vetjak dhe në një kohë të vështirë është treguesi më i mirë se qytetarët janë të vendosur për të fituar betejën për rrëzimin e Edi Ramës dhe garantimin e zgjedhjeve të lira ...

Me Shume
30 Apr
0

Basha: Mesazhi nga Samiti i Berlinit është i qartë: me autokratë të korruptuar si Edi Rama nuk ka integrim në Europë

  Mesazhi nga Samiti i Berlinit është i qartë: me autokratë të korruptuar si Edi Rama nuk ka as zhvillim, as siguri. as integrim në Europë. Rruga jonë për t’i dhënë vendit demokraci të vërtetë, jo demokraci fallco, është rruga ...

Me Shume
28 Apr
0

Basha për median sllovene: “Shqipërinë mund ta shpëtojë vetëm një Demokraci Europiane

    Lideri i opozitës shqiptare: “Politikanët që janë të lidhur me krimin e organizuar, duhet të dënohen, jo të shpërblehen”   Ljubljanë – Rrugët e Shqipërisë janë të mbushura me protestues që kanë vetëm një kërkesë: zgjedhje të parakohshme ...

Me Shume