fbpx

Author Archives: admin

12 Jul
0

A futi shtetasi i huaj numër 2, 80 mijë USD të pisëta në fushatën e Obamën? Vazhdon heshtja e Edi Ramës

Shtetasi i huaj numër 2, ose Edi Rama, që sipas FBI-së amerikane ka përfituar nga krimi federal i futjes së paligjshme të 80 mijë dollarëve në fushatën e Obamës, prej dy javësh ndodhet publikisht nën akuzë, por hesht, nuk jep ...

Me Shume
12 Jul
0

Paketë të veçantë lehtësuese për sipërmarrjet prodhuese për uljen e kostos së prodhimit

Përvec taksës së sheshtë 9% dhe uljes së taksave, për industrinë e prodhimit Partia Demokratike do të ketë një paketë të veçantë lehtësuese që do të perfshijë uljen e çmimit të energjisë, naftës, si dhe lehtësira në lidhje me TVSH ...

Me Shume
11 Jul
0

Hetim parlamentar për përgjimin e paligjshëm, PD dorëzon kërkesën në Kuvend

Partia Demokratike dorëzon sot kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor në lidhje me krimin shtetëror të përgjimit të paligjshëm. Eshtë provuar dhe vërtetuar botërisht se në mes të muajit mars, në Shqipëri hyri pa u deklaruar dhe regjistruar në ...

Me Shume
11 Jul
0

13 ditë nën akuzë për financimin e krimit federal, shtetasi i huaj numër 2, Edi Rama nuk përgjigjet ku i mori 80 mijë dollarët

Prej 13 ditësh, shtetasi i huaj numër 2, siç e quan FBI, ose Edi Rama, aktualisht kryeministër i vendit, është publikisht nën akuzë se ka investuar një krim federal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke futur në mënyrë të ...

Me Shume
10 Jul
0

Ne jemi të bindur se reforma në drejtësi mund dhe duhet të miratohet vetëm me konsensus politik

Pata një takim shumë konstruktiv me Ndihmës Sekretaren Nuland, një mikeshë e vjetër e Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe një person me kontribut të çmuar në rrugëtimin euroatlantik të Shqipërisë, që vazhdon të japë kontributin e saj për të mirën e ...

Me Shume
10 Jul
0

Lungomarja e Ramës kthehet në ferr për Vlorën, qytetarët dhe turistët

Sekretari i Aksionit Qytetar, Ervin Salianji denoncoi sot zvarritjen 3 vjeçare të punimeve të projektit të Lungomares në Vlorë gjë që ka krijuar një situatë të papërballueshme për qytetarët e Vlorës por edhe për turizmin në jugun e vendit. Salianji ...

Me Shume
09 Jul
0

Shtetasi i huaj numër 2 të tregojë burimin e 80 mijë dollarëve. A futi Edi Rama para droge për foton me Obamën?

Pyetjet kryesore qe FBI i ka drejtuar Bilal Shehut, në lidhje me krimin federal të futjes së 80 mijë dollarëve nga një burim i huaj në fushatën e Obamës, kanë të bëjnë me shtetasin e huaj numër 2. Shtetasi i ...

Me Shume
09 Jul
0

10 ditë nga pushtimi me armë i Rinasit, asnjë autor, asnjë përgjegjës

Prej 10 ditësh, goditja më e rëndë e sigurisë kombëtare, pushtimi me armë e me maska i aeroportit të vetëm ndërkombëtar, është shoqëruar me heshtjen e plotë të Edi Ramës. Asnjë cicërimë prej tij, edhe pse ngjarja në mesditën e ...

Me Shume
08 Jul
0

Formula e PD, garanci për të mbajtur politikën larg procesit, garanci për integritet e profesionalizëm në Drejtësi

Publikohet propozimi i Partisë Demokratike. Bylykbashi: Ja 6 hapat që sjellin zgjidhjen e procesit të Vetingut Sot jemi përpara jush, ashtu siç premtuam para dy ditësh, për t’iu prezantuar propozimin e opozitës për formulën e kompromisit, e cila zgjidh në ...

Me Shume
08 Jul
0

Krim federal në Amerikë, me para droge? Edi Rama të tregojë burimin e 80 mijë USD

Prej një jave Edi Rama gjendet nën akuzë se ka financuar një krim federal në Amerikë, dhe ai nuk jep asnjë shpjegim. Bilal Shehu, taksisti i New Jersey e ka pranuar se 80 mijë dollarëshi që ka paguar në fushatën ...

Me Shume