fbpx

Author Archives: admin

04 Aug
0

Rama hesht për vëllain e Xhafës trafikant ndërkombëtar droge, sepse ka mbuluar vetë Shqipërinë me Kanabis

Kërkesa e Gjykatës së Lartë të Venezuelës për grupin ndërkombëtar të trafikut të drogës, ku protagonist është Agron Xhafaj, vëllai i Fatmir Xhafës, zbulon dhe motivin pse kërkohej patjetër kapja e drejtësisë dhe e institucioneve kryesore të pushtetit të tretë. ...

Me Shume
04 Aug
0

A i dhanë 80 mijë dollarët e fotos me Obamën, trafikantët që kanë mbuluar vendin sot me drogë?

Edi Rama bën vazhdimisht paradë arrogante me foto të ditës, por ai ende nuk po jep një shpjegim publik, për foton e tij të jetës, atë me presidentin Oabama, për të cilën pagoi 80 mijë dollarë, duke financuar një krim ...

Me Shume
03 Aug
0

Edi Rama është përgjegjës për cdo rrënjë kanabis dhe gjithë krimet e pasojat që vijnë nga droga

Partia Demokratike ka denoncuar prej muajsh me prova dhe fakte kthimin e Shqipërisë nga Edi Rama në Kolumbinë e Europës. Prej 4 ditësh kemi denoncuar me video, foto, prova të dorës së pare, luginën e drogës në Vlorë. Prej dy ...

Me Shume
03 Aug
0

Paniku nga vota e qytetarëve, Edi Rama del në mbrojtje të Shukriut

Edi Rama mori sot në mbrojtje një prej akteve më të rënda që ka provokuar mbarë shoqërinë shqiptare, sic ishte favori seksual që kërkoi Shukriu i tij në Dibër në këmbim të një vendi pune. Duke sulmuar Presidentin e Republikës, ...

Me Shume
02 Aug
0

Zgjedhjet e Lira dhe të Ndershme janë beteja e rradhës

Mirëdita! Arsyeja pse ju kam ftuar në këtë bashkëbisedim, ju median, përmes jush qytetarët shqiptarë janë zhvillimet politike të kësaj periudhe dhe për betejat e reja ku do të fokusohet energjia, vëmendja dhe aksioni politik i Partisë Demokratike dhe i ...

Me Shume
01 Aug
0

Bllokimi i 140 bizneseve në Pazarin e Korçës, akt antihuman e antiligjor i Bashkisë

Për të 6-ten ditë radhazi, Pazari i Korçës me një traditë qindra vjeçare vazhdon të mbetet i bllokuar nga Policia Bashkiake. Për të 6-ten ditë radhazi, 140 biznese, plotësisht të ligjshëm që kanë kryer çdo detyrim tatimor dhe ligjor ndaj ...

Me Shume
01 Aug
0

Droga e Ramës në çdo rrethinë të vendlindjes së ministrit të tij të Brendshëm

Mjafton një udhëtim 20 minuta larg aksit kombëtar në rrethinat e Tepelenës për të parë se si lulëzon biznesi kriminal i drogës që drejtohet nga Edi Rama, përmes të licensuarit të tij Saimir Tahiri. Plantacionet me hashash në zonat e ...

Me Shume
01 Aug
0

Reagim i Partisë Demokratike

Tani qe plasen ne shesh te vertetat e buxhetit te ndryshuar ne fshehtesi, hajdutce, Edi Rama ka nxjerre te justifikoje zullumin nje “ekonomist” me diplome si mesues anglishteje, qe eshte majmur me leket e popullit. Ky i fundit ndoshta fut tek shifrat ...

Me Shume
31 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Brenda ditës, në dy burgje që edhe emërtesën e kanë institucione të sigurisë, kanë ndodhur ngjarje tronditëse që dëshmojnë se siguria në vend përkeqësohet çdo ditë pa kthim. Plagosja me armë nga jashtë, e një të dënuari në Vaqarr gjatë ...

Me Shume
31 Jul
0

Thellohet skandali i taksës 10 euro në Rrugën e Kombit, u shkelën kriteret e tenderit

Thellohet skandali me taksën 10 euro që Edi Rama ka vendosur mbi kurrizin e shqiptarëve për një kalim në Rrugën e Kombit. Përveçse një barrë e re mbi qytetarët e xhepat e tyre të lodhur e të varfëruar, fakte të ...

Me Shume