fbpx

Author Archives: admin

21 Aug
0

S’ndalet ndërtimi pa leje i oligarkut Sadri, pas denoncimit publik dhe të banorëve. A lidhet favori i Ramës me zgjedhjet në Dibër?

Edhe pas denoncimit publik, edhe pas denoncimit që kanë bërë banorët e zonës, një kat i tërë me qindra metra katrorë në zemër të Tiranës, vazhdon të ndërtohet pa leje, por me bekimin e Edi Ramës. Kjo shkelje haptazi e ...

Me Shume
21 Aug
0

Dhuna ndaj votës, Edi Rama nis kërcënimin e mësuesve në Dibër me njoftim largimi

Edi Rama është hedhur në aksion për të kapur, dhunuar e blerë votën e qytetarëve te Dibrës. Ai po përdor cdo mercenar e cdo instrument që ka në dorë për të mos lejuar votën e lirë të qytetarëve, sepse e ...

Me Shume
21 Aug
0

Shehu: Vendimi im i parë do të jetë ulja e taksave

Kandidati i opozitës për kryetarë bashkie të Dibrës, Sherefedin Shehu, u takua me tregtarë të Peshkopisë. Situata e rëndë ekonomike, papunësia e larta që ka sjellë rënie të fuqisë blerëse, rritja e taksave, gjobat e larta ka çuar drejt mbylljes ...

Me Shume
21 Aug
0

Shehu: Prioritet investimet në infrastrukturë dhe bujqësi që hapin vende punë e rrisin mirëqënien

Kandidati i opozitës Sherefedin Shehu takoi banorë të Kalasë së Dodës ku theksoi se prioritet i punës së tij do të jetë investimet në rrugë dhe në bujqësi. Në hapje të takimit nënkryetari i PD zoti Paloka prezantoi kandidatin Shehu ...

Me Shume
20 Aug
0

Hodhën dritë mbi aferën e landfillit ku vdiq Arditi, Veliaj pushon nga puna dy gazetarët

Partia Demokratike dënon me forcë ndërhyrjen brutale të Erion Veliajt në media, që solli largimin e dy drejtuesve të lajmeve në televizionin a1 news. Eshtë hera e parë që një zyrtar i lartë hakmerret në këtë mënyrë ndaj medias, jo ...

Me Shume
20 Aug
0

Turizmi me Edi Ramën, dhjetëra dështime në këtë sezon

Meqë sezoni është drejt mbylljes, le te reflektojme 1 minut për turizmin qe patëm sivjet. Në kulmin e sezonit turistik shqiptarët dhe turistët u përballen me çështje bazike që i kishim harruar prej vitesh si rreziku i sigurisë së jetes, ...

Me Shume
19 Aug
0

Fatura e korrupsionit, 600 mijë euro, jo për ndihmë ekonomike, ujësjellësa e rrugë, por për familjarët e Ramës

600 mijë euro janë pagesë papunësie për 12 mijë familje të varfra. 600 mijë euro janë paga minimale për 3 mijë e 727 persona. Janë pensioni mesatar për 5500 persona. Me 600 mijë euro, Edi Rama mund të kishte siguruar ...

Me Shume
19 Aug
0

Nga Saranda në Shkodër, nga Durrësi në Dibër, drejtuesit e Edi Ramës kanë lënë detyrën, menaxhojnë drogën

Implikimi i drejtuesve të policisë në biznesin e kanabisit sipas skemës së Edi Ramës ku për çdo rrënjë merret 30 përqind, është dramatik. Kemi denoncuar prej ditësh me emra dhe me zona konkrete se si shefat e Edi Ramës në ...

Me Shume
18 Aug
0

Shefat e drogës, ja menaxherët e fermës së madhe me kanabis të Edi Ramës

Në kulmin e debatit për mbulimin e vendit nga droga, në pikun e denoncimeve publike, të medias, të opozitës dhe qytetarëve, dje 4 tonë drogë arritën në Itali nga Shqipëria. Kjo dërgesë si dhjetra të tjera, vërteton qartë se droga ...

Me Shume
17 Aug
0

Noka ambasadorit Italian: Na jepni të dhënat e monitorimit të drogës nga ajri, qeveria i fsheh

Noka ambasadorit Italian: Na jepni të dhënat e monitorimit të drogës nga ajri, qeveria i fsheh Nisur nga të dhënat dramatike të përhapjes së drogës, kultivimit e trafikimit të saj në gjithë territorin e vendit, dhe sidomos nga informacionet se ...

Me Shume