fbpx

Author Archives: admin

13 Jun
0

“Hetim politik me akuza qesharake të sajuara nga Edi Rama. Nuk më bëhet vonë për to. As nuk trembem, as nuk tërhiqem!”

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Edi Rama, me metoda putiniane, ka vendosur të hapë hetime kundër meje, me akuza qesharake, të sajuara keq nga prokuroria e tij politike. Mua nuk më bëhet vonë fare për këto akuza ...

Me Shume
11 Jun
0

DECLARATION BY THE CHAIRMAN OF THE DEMOCRATIC PARTY, LULZIM BASHA.

Dear fellow citizens,   It is a blurry, disturbing and confusing political period for Albanian citizens, so I want to share with you some truths and thoughts.   I want to say two certainties from the beginning:   – There ...

Me Shume
11 Jun
0

A reminder of Rama’s government major scandals.

  Since his coming into power on 2013, PM Rama government has been involved in numerous high-level scandals, relating in particular to drug trafficking and vote buying, some of which are reminded below. In all of these occasions, Rama, either ...

Me Shume
10 Jun
0

Basha: Nuk do të ketë zgjedhje lokale në 30 qershor, askush nuk do të shkarkojë Presidentin e Republikës

  Vendimi i Presidentit i shërben interesit publik. E mbështes atë, por pa largimin e Edi Ramës nuk mund të ketë zgjedhje të lira e të ndershme as më 30 Qershor, as më 30 Korrik, as më 30 Gusht.   ...

Me Shume
08 Jun
0

Basha: Anullimi i 30 qershorit është prova e forcës së bashkimit tonë, por është vetëm një hap i vogël përpara

  Vendimi për anullimin e 30 qershorit u diktua nga bashkimi i shqiptarëve të lirë me vlerat europiane dhe amerikane për të mos pranuar një proces monist, kriminalo-autokratik të bandës së Edi Ramës.   Bota është tronditur nga përgjimet e publikuara ...

Me Shume
08 Jun
0

Gazment Bardhi: PD është e vendosur: asnjë hap pas për të drejtën themelore të njerëzve të lirë, votën e lirë.

  Deklaratat e Policisë së Shtetit janë një sajesë e neveritshme, që synojnë përplasje, konflikt dhe frikë tek qytetarët.   PD është e vendosur: asnjë hap pas për të drejtën themelore të njerëzve të lirë, votën e lirë, të pandikuar ...

Me Shume
07 Jun
0

Edi Rama e shkriu në një shtetin me krimin. Vetëm largimi i tij është zgjidhja

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.   Në gjendjen e tronditur ku gjendet çdo shqiptar i ndershëm përballë zbulimit të fytyrës së vërtetë të regjimit kriminalo-autokratik të Edi Ramës, është e rëndësishme që të gjejmë kthjelltësinë për ta ...

Me Shume
05 Jun
0

PD: Heshtja dhe përdorimi politik i Prokurorisë për të kërcënuar mediat nuk e shpëtojnë dot Edi Ramën

  Heshtja dhe përdorimi politik i Prokurorisë për të kërcënuar mediat nuk e shpëtojnë dot Edi Ramën për të mbuluar krimin e blerjes së pushtetit   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Në vend që, sot, politikanët e kapur ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha: Në qendër të Dialogut të Nivelit të Lartë në Berlin, angazhimi i Gjermanisë për perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një shënim në llogarinë e tij në facebook njoftoi mbi takimet që ka patur sot, gjatë paneleve që po mbahen në kuadër të Dialogut të Nivelit të Lartë që po zhvillohet në ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha takon në Berlin Komisionerin e BE për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Oettinger

    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një shënim në llogarinë e tij në facebook njoftoi mbi takimin që kishte patur me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger, gjatë takimeve që ai po mban në Dialogun e Nivelit ...

Me Shume