fbpx

Author Archives: admin

03 Sep
0

Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin

Pas 3 vitesh qeverisje të Edi Ramës, të rinjtë shqiptarë zënë vendin e parë në Europë dhe në botë për dëshirën për të braktisur vendin. Ky raport tronditës bëhet i ditur nga Organizata Ndërkombëtare e Punës. Organiza Ndërkombëtare e Punës, ...

Me Shume
02 Sep
0

Ky ndryshim nuk sjell as gëzim, as shpresë. Shqiptarët presin largimin e Edi Ramës

Pyetje: Z.Basha si i komentoni ndryshimet në Qeveri? Basha: Ndryshimet në qeveri nuk sjellin as gëzim, as shpresë. Nuk sjellin gëzim sepse të gjithë e dinë që batërdia me tenderat publikë, me koncesionet dhe mënyrat e tjera për të vjedhur ...

Me Shume
02 Sep
0

Basha: Ryshfeti 40 milion euro,  shkaku i mos financimit nga kinezët të Rrugës së Arbrit

Shehu: Bashkia do të  marketojë dhe ndërmjetësojë shitjen e produkteve bujqësorë të dibranëve Kandidati për kryetar i Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takuan me banorë të fshatrave Staravec, Shimçan, Pilafe ...

Me Shume
02 Sep
0

Edi Rama plaçkit ARMO-n, asetin më të rëndësishme në sektorin e përpunimit të naftës

Pas muajsh të tërë përpjekjesh Rama bashkë me miqtë e oligarkët e tij marrin dhe perpunimin e naftës në vend. Skema është e njëjtë. Ashtu siç ndodhi me koncesionin e TVSH që u denoncua nga opozita, ashtu sic po ndodh ...

Me Shume
01 Sep
0

Partia Demokratike kallëzim penal për grupin kriminal, për blerje vote dhe kanosjen e votuesve në Dibër

Partia Demokratike dorëzoi sot një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Renda për një grup të strukturuar kriminal i cili blen vota dhe kanosin votuesit dibranë për llogari të kandidatit Muharrem Rama. Me emra të përveçëm, Partia Demokratike ka ...

Me Shume
01 Sep
0

Basha: Biznesi drejt falimentimit, çdo tender në Dibër e merr Sadri Abazi

Shehu: Do të ul në maksimumin e mundshëm ligjor taksat dhe reduktoj tarifat Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me tregtarë dhe me përfaqësues të biznesit dibranë ku shpalosi dhe platformën e tij. Në këtë takim mori ...

Me Shume
31 Aug
0

E vërteta e aksioneve show; luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

Shfaqja e Tahirit në parcelat me drogë në mënyrë festive bashkë me gazetarët që merr me vete, më e pakta është konfirmim i dështimit të tij. Përpjekja për propagandë jep rezultatin e kundërt pasi vërteton se kanabisi ekziston, ka mbuluar ...

Me Shume
31 Aug
0

Shehu: Peshkopia, Sohodolli dhe Maqellara do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin​ Shehu u takua me banorë të Peshkopisë, Sohodollit dhe Maqellarës, të cilat do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës. Këtë ka theksuar kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu në takimet me ...

Me Shume
30 Aug
0

PD do ndjekë çdo rrugë në mbrojtje të Kushtetutës, Rama kërkon kontrollin e drejtësisë

Zoti kryetar i Kuvendit, kolege dhe kolegë deputetë Caktimi i nje seancë të jashtëzakonshme vetëm 5 ditë para asaj të zakonshmes, është cinizmi më i madh që i bëhet shqiptarëve në udhëkryqin e tmershëm të krimit, korrupsionit, drogës që mbulon ...

Me Shume
30 Aug
0

Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet!

Zoti kryetar, është thirrur në mënyrë të jashtëzakonshme kjo konferencë kur, në vetëdijen e çdo shqiptari emergjencë e emergjencave është shndërrimi i vendit të tyre në kanabistan. Shndërri i i Shqipërisë në kanabistan, duke filluar nga zonat më të thella ...

Me Shume