fbpx

Author Archives: admin

29 Sep
0

Kjo qeveri nuk e meriton të rrijë më gjatë

Të nderuar kolegë deputetë Të nderuar qytetarë Në këtë institucion ku miratohen ligje, ju prisni të miratohen ligje në shërbimin tuaj qytetarë. Kjo  pritje ndodhi vitin e parë, por kaluan tre vjet të kësaj qeverisje por ju jeni dëshmitarë që ...

Me Shume
29 Sep
0

Plehrat dhe kanabisi, të vetme suksese të qeverisë

Vitin e kaluar ne nje analize revista ekonomike Monitor e quajti qeverine Donkishoteske dhe vizionarin e reformatorin kryeminister nje Don Kishot te vertete qe vazhdon “ me idealet dhe betejat e drejta kunder padrejtesive qe vetem ajo di t’i kuptoje! ...

Me Shume
29 Sep
0

Kërkesa për referendum, PD: Populli të vendosë për plehrat, jo qeveria

Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend, kërkesën e 28 deputetëve për mbajtjen e një referendum të përgjithshëm me pyetjen; A DUHET TË LEJOHET IMPORTI I MBETJEVE NË TERRITORIN E SHQIPËRISË? Grupi Parlamentar i PD vlerëson se lejimi i importit ...

Me Shume
29 Sep
0

Shqipëria e mbuluar me plehra, Edi Rama kërkon të sjellë edhe plehrat e Europës

Male të mëdha me mbetje, me plehra, që ndosin zonën dhe e bëjnë të pamundur jetën aty afër, gjenden kudo në Shqipëri. Këto male me plehra rriten cdo ditë, sepse nuk përpunohen, nuk riciklohen. E megjithatë, Edi Rama ka vendosur ...

Me Shume
28 Sep
0

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike mbështet unanimisht kërkesën për Referendum. Qytetarët shqiptarë të vetmit që mund të vendosin për plehrat

Basha:  Rama drogoi Shqipërinë, tani do ta helmojë atë Pyetje: Z.Basha cilat janë hapat që do të ndiqni për çështjen e importit të plehrave pas miratimit të ligjit? Basha: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka diskutuar sot me shqetësim të ...

Me Shume
28 Sep
0

Pamjet me drogë nga helikopterët e Mimit hedhin poshtë deklaratat e Ramës

Pa dashje, Mimi Kodheli ka hedhur poshtë deklaratat e Edi Ramës se në Shqipëri nuk ka drogë. Ajo ka ftuar gazetarë të televizioneve për të ndjekur një stërvitje ushtarake në Bize të Martaneshit, dhe sapo helikopteri është ngritur, para përfaqësuesve ...

Me Shume
27 Sep
0

Zgjedhjet dhe stabiliteti ne rrezik nga droga, krimi dhe korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim  Zv Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve,  Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  ...

Me Shume
27 Sep
0

Pas ligjit qëndron mafia e plehrave. Edi Rama do helmojë vendin, ta ndalim!

Kanë nisur të zbulohen arsyet e vërteta se pse Rama riktheu importin e mbetjeve. Akoma pa hyrë në fuqi ky ligj, qeveria ka vrapuar të hapë tenderin dhe të japë koncesionin e parë për djegien e mbetjeve. Skandali thellohet kur ...

Me Shume
27 Sep
0

Karteli i drogës së Dibrës, hetimet të shkojnë tek koka, tek Aga i Ramës

Karteli i drogës së Dibrës doli më në pah dy ditë më parë kur prokuroria ndaloi vëllain e shefit të komisariatit të Dibrës, Bert Aga, me një sasi droge të fortë, të llojit kokainë. Ndërkohë që ai kapet me kokainë, ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha: Zgjidhja që ka opozita është qytetari shqiptar, forca që ka opozita është interesi publik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur turin e bashkëbisedimit me anëtarësinë e Partisë Demokratike. Përgatitja për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare është në qendër të turit të zotit Basha që do të shtrihet në cdo degë të Partisë Demokratike. ...

Me Shume