fbpx

Author Archives: admin

06 Oct
0

Kruja: Rama prodhon vetëm jakobinizëm, një fund të tillë do ketë

Të nderuar kolegë Të nderuar qytetarë sot duhet të ishte një ditë e mirë ,një ditë ndryshe nga të tjerat e këtij parlamenti dhe e shqiptarëve, sepse normalisht sot do duhej të përmbyllej me konsensus e me vullnet të përbashkët ...

Me Shume
06 Oct
0

Antikorrupsioni kërkon vullnet politik!

Në fakt këtë diskutim që po zhvillojmë sot, duhej ta kishim bërë 6 muaj më parë, kur në mënyrë të përsëritur opozita kërkoi që ligji që lufton korrupsionin në nivelet e larta dhe BKH të ishin një akt i veçantë, ...

Me Shume
06 Oct
0

Droga ka mbërthyer dhe shkollat, nxënëset e Pakuqanit përfundojnë në spital

Deputetët Dogjani dhe Keta vizitojnë vajzat e prekura nga përdorimi i drogës në klasën e tyre. Kërkohet hetim serioz dhe i shpejtë Deputetët Asllan Dogjani dhe Roland Keta vizituan sot repartin e Toksikologjisë në QSUT, ku po trajtohen nxënëset që ...

Me Shume
06 Oct
0

Denoncimi i Berishës në Kuvend: Në shkollën e Paskuqanit është djegur hashash, policia po fsheh ngjarjen

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Një ngjarje dramatike ka ndodur sot në shkollën e Pskuqanit. Ja se çfarë më shkruan në ora 13:20 prindi i një nxënësëje: “Përshëndetje zoti Berisha, jam orindi i një goce që studion në shkollën ...

Me Shume
06 Oct
0

Dy rrugët për rikthimin e zgjedhjeve

Mëngjesin e 22 korrikut, e mbani mend, se na zuri nata jashtë atëherë, ne thjesht kemi rënë dakord për ta miratuar, por realisht reformën në drejtësi po e votojmë sot. Fatkeqësisht, tani nuk jemi të bashkuar si atë ditë, dhe ...

Me Shume
06 Oct
0

Berisha: Edi Rama është bërë si “shoku Xhemal”, çoi tre kunetër në Strasburg, ky është vettingu i tij. Ne do vazhdojmë betejën kundër kunetërve, kundër trafikantëve, kundër të gjithë atyre që duan të fusin drejtësinë në xhep!

Të nderuar zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare! Mund të filloja fjalën time duke ju drejtuar Edvin Kristaq Ramës me fjalët “kazan” apo “zoti kazan” nuk shkon, me fjalët “legen” apo “zoti legen” nuk shkon, ndonëse një kryeministër që ...

Me Shume
06 Oct
0

Basha: Droga është pasojë e kriminalizimit të shtetit nga Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtuesit e strukturave të Partisë Demokratike të degës 8 në kryeqytet. Pas rritjes së kultivimit të hashashit në të gjithë territorin e vendit, banorët i shprehën kryetarit ...

Me Shume
06 Oct
0

Plehrat, Rama tradhtoi popullin për paratë e mafias

Zoti kryetar i kuvendit, Zonja deputete, zotërinj deputetë   Partia Demokratike ka depozituar javën e kaluar kërkesën për miratimin me ligj të Parlamentit të zhvillimit të një referendumi popullor, nëse Shqipëria duhet të importojë apo jo plehra, mbetje. Populli duhet të ...

Me Shume
06 Oct
0

PD dhe qytetarët e Elbasanit denoncojnë masakrën e Qazimit me rrugën simbol të qytetit

Prerja barbare e portokalleve sjell revoltë në Elbasan: Qytetarët nuk janë pyetur Partia Demokratike në Elbasan ka protestuar dje për masakrën që po bën Qazim Sejdini në një prej rrugëve historike, duke prere barbarisht portokallet që ishin simbol i qytetit. ...

Me Shume
05 Oct
0

Votimi i ligjit për Strukturën e Posaçme Anti-korrupsion, lajm i mire për qytetarët, ditë e zezë për qeveritarët e korruptuar dhe të kapur nga krimi

Pyetje: Nuk ka zgjatur shumë mbledhja, z.Basha, mesa duket jeni të qartë për qëndrimin që do të mbani nesër në Parlament? Basha: Po jemi të qartë, të vendosur dhe për sa mund të jesh i gëzuar në Shqipërinë e sotme, ...

Me Shume