fbpx

Author Archives: admin

15 Oct
0

Në kërkim për vdekjen e Arditit, kryetari i Ramës në Peqin merr pjesë në inagurimet e qeverisë

Në këtë video e në këto foto, ju mund të shihni kryetarin socialist të Edi Ramës në Peqin, Edurim Teqja, duke marrë pjesë në një fillim punimesh, në datën 24 shtator, një muaj e gjysëm pasi është shpallur në kërkim ...

Me Shume
14 Oct
0

Fshehja e vrasjes për drogën, thellim i inkriminimit të Tahirit e Ramës

Edi Rama dhe Saimir Tahiri po e thellojnë edhe më shumë inkriminimin në kanabizimin e vendit, duke mohuar edhe pasojat më ekstreme që vijnë nga droga: vrasjet dhe ekzekutimet mafioze. Jo vetëm i mohojnë, por i fshehin, i paraqesin si ...

Me Shume
14 Oct
0

Basha: Bilanci i Ramës në 3 vjet; kriminalizimi i shtetit, kanabizimi i Shqipërisë, varfërimi i shqiptarëve

Në tre vite Edi Rama ia ka dalë të kriminalizojë shtetin të kanabizojë Shqipërinë, të rrisë papunësinë, dhe të përqendrojnë në duart e një grushti njerëzish të lidhur me tenderat dhe koncesionet, pasuritë publike të qytetarëve. Kjo u theksua nga ...

Me Shume
14 Oct
0

Afera dhe censura e Veliajt për Sharrën, PD kërkon seancë dëgjimore me gazetaren Tota

Deputetët e Partisë Demokratike, anëtarë të Komisionit parlamentar të Medias, kanë kërkuar zyrtarisht një seancë dëgjimore me gazetaren Alida Tota, e shkarkuar nga puna me 18 gusht të këtij viti, pasi hodhi dritë mbi ngjarjen në landfillin e Sharrës. Gazetarja ...

Me Shume
14 Oct
0

Rama bllokon Gjykatën Kushtetuese, mban në punë Dvoranin e tij

Edi Rama ka lëvizur të gjithë gurët që ka në dorë për të mbajtur në detyrë të besuarin e tij në Gjykatën e Lartë, Ardian Dvorani, edhe pse mandati i tij ka skaduar prej 3 vitesh. Gjykata Kushtetuese vendosi dhe ...

Me Shume
13 Oct
0

Prioritet i kësaj qeverie nuk është qytetari, por kultivimi i kanabisit

I nderuar zoti drejtues i seancës Të nderuar kolegë Sot shumica nëpërmjet Ministrisë së Mbrojtjes na ka sjellë për shqyrtim,  
PROJEKTLIGJIN “PËR DISA SHTESA NË LIGJIN NR.10142, DATË 15.5.2009, “PËR SIGURIMIN SHOQËROR SUPLEMENTAR 
 
TË USHTARAKËVE TË FORCAVE TE  ARMATOSURA, ...

Me Shume
13 Oct
0

Berisha: Vrasja e Ardit Gjoklajt në Sharrë është vrasje shtetërore. Bllokimi i hetimit gazetaresk për vdekjen e 17 vjeçarit, është një krim ndaj fjalës së lirë dhe vrasje për së dyti e tij!

Ministra kanabistë! Ministre kanabina! Nuk po ju quaj unë, po ju quan e gjithë Shqipëria, po ju quan e gjithë bota. Cfarë doni më shumë se sa 4 artikuj në të katër anët e planetit për Kolumbinë e Europës! A ...

Me Shume
13 Oct
0

Alternativa e Rilindjes për shqiptarët, pasiguria, kriminaliteti dhe ikja nga vendi

Drejtues i seancës, Kolegë deputetë, Kjo seancë duhet të zhvendosej në zonat e fatkeqësive natyrore, sepse janë braktisur nga qeveria. Rama shëtit në Beograd, ministrat në blloqe dhe brryla kapen nga paparazzë dhe njerëzit në nevojë nuk ndihmohen për bindje ...

Me Shume
13 Oct
0

Rezolutë e PD për dënimin e krimeve të regjimit komunist ndaj klerit shqiptar

Paraqitet në Kuvend nisma e deputetëve të Partisë Demokratike Partia Demokratike ka paraqitur sot në Kuvend një rezolutë ku kërkon dënimin e krimeve të regjimit komunist ndaj klerit shqiptar. Rezoluta shpreh gjithashtu mirënjohjen e vecantë për rolin dhe veprimtarinë e ...

Me Shume
13 Oct
0

Basha: Eshtë koha e aleancës së madhe qytetare për tu përballuar me koalicionin e drogës, krimit dhe korrupsionit që po shkatërron vendin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Cërrik. Zoti Basha u ndal në fjalën e tij në shnderrimin e Shqipërisë në një hambar droge gjatë këtij viti, një realitet i ...

Me Shume