fbpx

Author Archives: admin

27 Oct
0

Qeveria asnjë lekë për bujqësinë, qindra milionë për klientët e saj

Të diskutosh për detajet e projektligjit të mbrojtjes së bimëve në një kohë kur bujqësia, si degë prioritare e ekonomisë shqiptare, është në gjendje të rënduar, ashtu siç është e rënduar e gjithë situata në vend, është disi anakronike. Drejtues ...

Me Shume
27 Oct
0

Basha me FMN: Droga, korrupsioni dhe rritja e taksave kanë zhytur vendin në krizë

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha priti në një takim shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, zonjën Anita Tuladhar dhe përfaqësuesin e FMN-së në Shqipëri, z.Jens Reinke. Kreu i opozitës Basha theksoi se situata është dramatike në të gjitha ...

Me Shume
27 Oct
0

Basha: Bujqësia, dështimi më i madh i Edi Ramës, u mori votën me premtimin për subvencione, sot u thotë merrni kredi

Bujqësia është një ndër dështimet e mëdha të Edi Ramës, i cili jo vetëm s’ka mbajtur asnjë premtim ndaj fermerëve por e ka përkeqësuar gjendjen e tyre me rritjen e taksave, çmimit të energjisë, naftës dhe produkteve të tjera të ...

Me Shume
26 Oct
0

Vetëm në  Tetor  janë kapur 7 ton drogë në Itali, 5 ton në Greqi  dhe 15 ton në Shqipëri

Basha: Kush hesht për drogën, nuk i bëhet vonë për Shqipërinë ose është i korruptuar Në mbledhjen e grupit u diskutua për gjendjen e rënduar në vend, e cila ka ardhur në përkeqësim edhe gjatë kësaj jave. Unë, deputetët, demokratët, ...

Me Shume
26 Oct
0

Pengimi i seancave dëgjimore në Kuvend, PD thërret urgjent Konferencën e Kryetarëve

  Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dorëzoi sot në Kuvend një kërkesë për thirrje urgjente të Konferencës së Kryetarëve pas pengimit seancave dëgjimore në dy Komisione Parlamentare. Komisioni i Shëndetësisë dhe Komisioni i Mediave dhe Edukimit u penguan sot nga ...

Me Shume
25 Oct
0

Basha me AKIP: Pro dekretit të Presidentit dhe moratorium për plehrat derisa qytetarët të vendosin me votë

Të miratohet dekreti i Presidentit, të miratohet një moratorium për importin e plehrave derisa qytetarët të shprehen me referendum, sepse ky vendim nuk i takon më asnjë qeverie, as kësaj që po ikën dhe as asaj që do të vijë, ...

Me Shume
25 Oct
0

Edi Rama pranon se i ka dhënë Vilmës 5 milionë euro në vit më shumë

Edi Rama ka pranuar dje dështimin e check-up, ai ka pranuar publikisht se i ka dhënë Vilmës 5 milionë euro më shumë ne vit se sa nevojiteshin për analizat. Ministria e Shendetesise deklaroi se me të njëjtin fond që i ...

Me Shume
24 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Për dy orë më radhë Edi Rama u mundua, dhe jo për herë të parë, të justifikojë dështimin e tij me pranimet në universitet. Njeriu që si model të meritës dhe preferencës ka Elvis Roshin, Arben Ndokën, Artur Bushin, Armando ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha: Forcës që sjell bashkimi, hapja dhe aleanca e vlerave nuk ka pushtet i korruptuar dhe i inkriminuar që i reziston

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të PD në Kamëz dhe Paskuqan. Detyrë kryesore sot, tha zoti Basha, jo vetëm për demokratët por për çdo shqiptarë është largimi i oligarkisë dhe sjellja e ...

Me Shume
24 Oct
0

Agjensia e Ramës që do na ruajë nga plehrat, shkel ligjin prej 3 vitesh

Edi Rama rreket t’u mbushë mendjen shqiptareve se Agjensia Kombetare e Mjedisit (AKM) do na garantoje për importin e mbetjeve, pasi ajo ka rritur kapacitetet e perralla të tjera. Por kjo Agjensi del se ka shkelur brutalisht disa ligje dhe ...

Me Shume