Nënkrytari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, paralajmëron se PD shumë shpejt do të çojë në SPAK një padi për Koncesionin e rrugës së Arbrit. Në një një postim në Facebook, Çollaku shkruan se kjo rrugë e cila po gllabëron miliona euro dhe që nuk po mbaron kurrë, është një rrezik për jetën e qyetatëve të qarkut Dibër.

 

Postimi i nënkryetarit të PD, Keshnik Çollaku:

 

Nga Rruga e Arbrit, rruga qe gllaberon milona euro e qe nuk mbaron kurre.
Rruga qe rrezikon jeten e qindra e mijra matjaneve,dibraneve e bulqizakeve qe kalojne cdo dite.
Koncesionin e Rruges se Arberit shume shpejt bashke me pafundesine e shkeljeve qe kemi gjetur ne te, do ta cojme ne SPAK.
Cdo abuzues e hajdut do te shkoje prapa hekurave.