Vrasja e kryefamiljarit Agim Buci ne prani të bashkëshortes dhe djalit të tyre të mitur ka tronditur thelle te madh e te vogel. Ngushellova familjen e të ndjerit, njeriut që mbante ekonomikisht familjen me biznesin e tij. Kjo ngjarje e tmerrshme reflekton gjendjen e pasigurisë me të cilën përballen shqiptarët. Bëj thirrje për gjetjen e autorëve të këtij krimi, i cili i mori jetën kryefamiljarit, plagosi bashkëshorten e gjitha në sy të fëmijës së tyre te mitur.