Ashtu siç mbronte dje Arben Ndoken e Mark Frrokun qe detyronin femrat te prostituonin ashtu dhe sot Edi Rama ka dale ne mbrojtje te nje perdhunuesi si Elvis Roshi. Kjo eshte e turpshme.  Edi Rama duhet tu kerkoje ndjese shqiptareve qe i poshtroi me kete qeverisje kriminelesh. Duke ti kerkoje ndjese qytetareve te Kavajes qe i poshteroi  duke kandiduar nje person te denuar per perdhunim, tu kerkoj ndjese qe u kandidoi nje person te denuar ne Zvicer per trafik droge e te ndaluar ne Gjermani sic e pranon dhe vete Elvis Roshi. Nese nuk do te ishte ligji per dekriminalizimin qe Edi Rama e kundershtoi deri ne frymen e fundit, Elvis Roshi do te ishte ende duke drejtuar Bashkine e Kavajes.  Edi Rama te lere sulmet absurde ndaj opozites se nuk i iken dot pergjegjesise e te dorezoje trafikantet dhe kriminelet qe drejtojne Bashkite, policine dhe poste kyce te administrates.


Njoftim për media i Partisë Demokratike, 1 qershor 2016