Thirrje e këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës dhe degëve të PD të Tiranës

Erion Veliaj, ky mashtrues i korruptuar që premtoi se nuk do rriste çmimin e biletës së urbanit dhe 24 orë më vonë e rriti duke ju marrë qytetarëve 15 mijë euro në ditë më shumë; ky gënjeshtar që premtoi se nuk do rriste por do ulte taksat bashkiake dhe vetëm 4 muaj më pas i rriti ato dëri në 10 herë; ky hajdut që gënjeu se nuk do prekej asnjë fije bari por dha me koncesion të jashtligjshëm Parkun Rinia e po ndërton pa leje në parkun e Liqenit duke shkatërruar mijëra metra katrorë gjelbërim, kjo vemje që falsifikoi firmën e inspektorit të bashkisë dhe tani po perpiqet të mbyllë hetimet e prokurorisë duke ofruar rryshfete marramendëse për te korruptuar prokuroret e ceshtjes, ky sharlatan që kunder ligjit vazhdon ndertimin pa leje ne mes te parkut, qe lejon ndertimet e Xhillarit ne kalane e Tiranes nderkohe qe qytetaret dergjen ne burg me dite per nje dritare apo nje riparim catie, ky oligark vendor i derguari i shefit te hajduteve ne Tirane, duhet ndalur me cdo mjet dhe me cdo cmim. Pallavrat e tij, se po e ben kete per femijet, kur ne fakt po nderton nje kioske-lokal-restorant per mikun e tij, nuk i beson askush dhe i neverit cdo qytetar i Tiranes. Tirana eshte qyteti i qytetareve dhe jo oborri i pasem i ordinerit te bashkise.
Qytetaret e Tiranës kanë ditur të rrezojnë diktatorë gjakatarë, kane hedhur ne toke sistemin me te eger komunist te gjithe lindjes. Te henen do tregojne se nje dordolec i korruptuar si Veliaj nuk mund te sundoje qytetin e tyre. Te henen ne oren 10 para Bashkise dhe me pas drejt Parkut te Liqenit per te ndalur kete oligark lokal bashke me interesat e tij korruptive e klienteliste.


Njoftim për shtyp i Partisë Demokratike, 21 Shkurt 2016