Të rinjtë e Kukësit, Hasit dhe Tropojës zhvilluan konventën për kreun e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Qindra të rinj mbushën sallën kryesore të qytetit të Kukësit dhe ndoqen debatin mes 3 kandidatëve Belind Këlliçi, Ervin Salianji, Orjela Nebijaj.

I ngarkuari i kryesisë së Partisë Demokratike, Gent Strazimiri falenderoi të rinjtë në sallë për mbështetjen që i japin demokratëve. Ai i ftoi ata të angazhohen në strukturat e forumit rinor dhe u bëri thirrje që në datën 8 Dhjetor të jenë në shesh të bashkuar kundër maxhorancës së inkriminuar.

Nesër përballja zhvendoset në Elbasan ku mijëra të rinj do të votojnë për kreun e ardhshëm të Forumit Rinor.


Njoftim për shtyp i Partisë Demokratike, 29 Nentor 2015