Partia Demokratike
    

Loading
http://pd.al/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.Web-banner-12gk-is-175.jpglink
http://pd.al/modules/mod_image_show_gk4/cache/Nisja jonegk-is-175.jpglink
http://pd.al/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.Webbannergk-is-175.jpglink

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
Qytetarët e Tropojës protestojnë kundër varfërisë, errësirës dhe dhunës

Qytetarët e Tropojës protestojnë kundër varfërisë, errësirës dhe dhunës

Qindra banorë dalin në shesh dhe kërkojnë që zëri i tyre të dëgjohet nga qeveria. Partia Demokratike mbështet kërkesat e qytetarëve që po vuajnë nga gjendja shumë e rënduar ekonomike, nga arbitrariteti i qeverisë me energjinë elektrike dhe nga dhuna...

E premte,19 Dhjetor 2014
Basha: Marrëveshje për dekriminalizimin dhe mirëfunksionimin e Parlamentit‏

Basha: Marrëveshje për dekriminalizimin dhe mirëfunksionimin e Parlamentit‏

Intervistë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Brukseli ku mori pjesë në punimet e Samitit të Partive Popullore Europiane Pyetje: Partia Europiane Popullore ka një rol kyç tashmë në negociatat apo ndërmjetësimin mes mazhorancës dhe opozitës në Shqipëri...

E enjte,18 Dhjetor 2014
Dhunohen pronat e banorëve në Hudënisht me copa letrash

Dhunohen pronat e banorëve në Hudënisht me copa letrash

Drejtues të Partisë Demokratike dëgjojnë banorët e zonës, prona e të cilëve po prishet pa transparencë, pa procedurë, pa ligj Partia Demokratike i është bashkuar sot protestës së banorëve të Komunës Hudënisht në Pogradec të cilët protestojnë kundër prishjes në...

E enjte,18 Dhjetor 2014
EAG kapet në shkelje flagrante, miliona nga agjensia e Veliajt pa procedurë

EAG kapet në shkelje flagrante, miliona nga agjensia e Veliajt pa procedurë

Sekretarja për Marrdhëniet me Publikun, Grida Duma, denoncon rastin korruptiv skandaloz të agjensisë EAG, e cila mori miliona nga Agjensia për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve, për një produkt që ishte prodhuar tashmë. Prokurimi u bë pasi EAG ishte...

E enjte,18 Dhjetor 2014
      MË SHUMË LAJME
Rama-Meta po rrënojnë cdo standard demokratik

Rama-Meta po rrënojnë cdo standard demokratik

Kryetari i Partisë Demokratike pret Drejtorin për Cështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti Drejtorin për Cështjet e...

E mërkurë, 17 Dhjetor 2014

Shqiptarët janë braktisur nga qeveria

Shqiptarët janë braktisur nga qeveria

Kryetari i PD Lulzim Basha është ndalur në qarkun e Dibrës, në turin e bashkëbisedimit me qytetarët. Rritja e çmimeve, faturat afrofe të energjisë elektrike, mungesa e tregut...

E mërkurë, 17 Dhjetor 2014

Fermerët në krize, bujqësia para kolapsit

Fermerët në krize, bujqësia para kolapsit

Mos shkelni mbi djersën e shqiptarëve, durimi i popullit po soset. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka dëgjuar nga afër shqetësimet e fermerëve ne Pojan, Zvezdë, Zëmblak, Dvoran, të...

E hënë, 15 Dhjetor 2014

Ringritja është realitet, PD përfaqëson shumicën e shqiptarëve

Ringritja është realitet, PD përfaqëson shumicën e shqiptarëve

 Të dashur demokrate dhe demokratë, Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike dhe opozitës, drejtues të Partisë Demokratike dhe pushtetit vendor, Shkëlqësi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Të nderuar përfaqësues të medias,...

E premte, 12 Dhjetor 2014

Dita e bardhë e 8 dhjetorit - epoka e re e lirisë

Dita e bardhë e 8 dhjetorit - epoka e re e lirisë

Basha: “Nderim, mësim, reflektim. Ky është 8 dhjetori ynë. Kam kënaqësinë e madhe të njoftoj se pas pak javësh starton viti i njezët e pesë vjetorit të lëvizjes...

E martë, 9 Dhjetor 2014

Çdo strukturë e partisë,çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Çdo strukturë e partisë,çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

  Kryetari i Partisë Demokratike: Kryesia e re, ndërthurje e përfaqësimit dhe harmonisë. Anëtarët e kryesisë, cdo ditë në kontakt me qytetarët e vendit që po vuajnë nga papunësia, varfëria...

E mërkurë, 3 Dhjetor 2014

Demokratët pranë qytetarëve, marrim përgjegjësi para tyre

Demokratët pranë qytetarëve, marrim përgjegjësi para tyre

  Partia është përtërirë, por nuk është tjetërsuar. Një plejadë drejtuesish të rinj në mbarë vendin janë zgjedhur me vote të lirë. Anëtërët e rinj të Këshillit Kombëtar, që nuk...

E mërkurë, 3 Dhjetor 2014

Pse kryeministri nuk tregon se sa do të rritet çmimi i energjisë?

Pse kryeministri nuk tregon se sa do të rritet çmimi i energjisë?

  Familjet shqiptare janë në ankth për shkak të rritjes së paralajmëruar nga qeveria të çmimit të energjisë elektrike. Pse zoti kryeministër nuk tregon se sa do të jetë...

E martë, 2 Dhjetor 2014

   MË SHUMË AKTIVITETE

video Drejt Lirise #8dhjetorlightbox[videos1 640 360]video

  Drejt Lirise #8dhjetor

video #protestojlightbox[videos1 640 360]video

Në 22 Nëntor, të gjithë në shesh kundër krizës ekonomike, kundër rritjes së taksave, rritjes së çmimeve të energjisë dhe naftës, kundër papunësisë dhe varfërisë.

video #protestoj lightbox[videos1 640 360]video

   #PROTESTOJ #22NENTOR

video Basha takon Kongresmenin David Jollylightbox[videos1 640 360]video

Kongresmeni Jolly shprehu vlerësimin për politikat e Partisë Demokratike në mbështetje të biznesit dhe investimeve dhe krijimit të klimës sa më të favorshme për invesitoret e huaj gjatë 8 viteve të qeverisjes së saj

video Basha takon delegacionin e BBlightbox[videos1 640 360]video

Paligjshmëria dhe arbitrariteti qeveritar kanë sjellë një ekonomi në rënie dhe pasiguri të vazhdueshme

   MË SHUMË VIDEO

 

 

  MË SHUMË